Важливо

Селфі на могилах та стрибки по надгробках, або Як школярі презентували Кропивницький на Черкащині

Вони стрибали на могильних плитах старовинного цвинтаря, вижималися на кам’яних хрестах, а один хлопець взагалі ліг на могилу і почав робити селфі – саме такими запам’яталася група кропивницьких школярів екскурсоводам із Суботова, куди учні приїздили минулої суботи, 2 червня. Усе це відбувалося на очах дорослих, які супроводжували групу дітей. За словами працівниці Суботівського історичного музею, що на Черкащині, кропивницькі екскурсії тут завжди “чекають з нетерпінням”, адже це не перша група, яка демонструвала повну відсутність виховання, елементарної культури поведінки та поваги до історії рідної землі.

Про це Першій електронній газеті розповіла екскурсовод відділу “Суботівський історичний музей” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” Оксана Мінська.

Історичний музей в Суботові - пам'ятка національного значення. Існує легенда, що саме тут був похований великий гетьман Богдан Хмельницький. У самому селі Суботів був родовий маєток Богдана Хмельницького, на замовлення якого тут була споруджена Іллінська церква в стилі бароко. Надалі вона служила музеєм і родовим склепом сімейства Хмельницьких.
Іллінська церква та могильні хрести / фото надане Оксаною Мінською

За словами Оксани Мінської, дорогою до просвітницько-розважального комплексу “Зерноленд” у селі Івківці, біля Суботівського музею зупинилася група дітей із кропивницької школи №29. Під час цієї короткої зупинки школярі встигли пострибати і “поселфитись” на могилах старовинного кладовища.

“У нас вони зробили зупинку. Під’їхав автобус і діти з дорослими попрямували до вбиральні, яка знаходиться за декілька десятків метрів від старовинного кладовища середини XVII ст. Кам’яні хрести цього цвинтаря є на малюнку Тараса Шевченка. Окрім цих великих хрестів там є також надмогильні плити”, – розповідає екскурсовод музею Оксана Мінська.

Кам’яні хрести в Суботові. Малюнок Т. Г. Шевченка / wikipedia.org

“Діти скакали по плитах та могилах, вижималися на хрестах. А один хлопчик взагалі ліг на могилу, вперся головою у хрест і почав робити “селфі”. Разом із дітьми на кладовищі була також доросла жінка, але вона теж фотографувалася і не звертала уваги на те, що витворяють діти. Я не знаю, хто це – педагог чи мама.

Коли ми зробили дітям зауваження і попросили припинити наругу над могилами, дорослі почали гукати їх до себе. Але через декілька хвилин на кладовище повернулася маленька дівчинка і знову почала скакати на могилі, де похована матушка. Там є написи, епітафії, на яких можна прочитати, що це за плити. Ну, і якщо стоїть хрест, то я не можу собі уявити, щоб дитина не знала, що він означає”.

Старовинний цвинтар біля Іллінської церкви / фото надане Оксаною Мінською
Могила, на яку лягав кропивницький школяр і робив “селфі” / фото надане Оксаною Мінською
Плита на могилі “матушки”, на якій стрибала дівчинка / фото надане Оксаною Мінською

Екскурсовода Суботівського музею найбільше вразило те, що після всього цього жоден дорослий супроводжуючий не підійшов до співробітників, і не вибачився за дії дітей. Більше того, за словами Оксани Мінської, мати тієї дівчинки, яка стрибала на могилі служниці церкви, нагородила музейників поглядом, сповненим ненависті, коли проходила повз.

Цю історію працівниця музею розповіла також у публікації на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Оксана Мінська також зізналася, що екскурсії із Кропивницького завжди “чекають з нетерпінням”:

“Допис у соцмережі був нашим криком душі. Такого у нас ще не було: щоб лягали на могили і робили “селфі”. Чомусь саме з Кропивницького приїздить багато груп некерованих дітей. Коли ми знаємо, що до нас їдуть із Кропивницького – ми уже на сторожі. Чому воно так – не розумію. Раніше від водіїв були нарікання на 11-ту школу – деякі перевізники навіть відмовляються їх возити”.

Чому кропивницькі школярі формують такий “позитивний” імідж нашого міста, Перша електронна газета запитала у начальниці управління освіти міськради Лариси Костенко. Головна освітянка Кропивницького повідомила, що не готова відразу надати інформацію, адже за проведення екскурсій нині відповідають директори закладів. Але Лариса Давидівна викликала до себе директора 29-ї школи. У понеділок, 11 червня, керівниця навчального закладу прокоментує цю ситуацію.

Проте у телефонній розмові вона повідомила, що ту поїздку для школярів влаштували батьки.

“Директорка каже, що у них ніякої організованої поїздки не було. Але вона знає, що батьки і діти їздили того дня.

За її словами, там були також батьки і учні й інших шкіл”, – переказала слова очільниці 29-ї школи Лариса Костенко.

У понеділок кореспондент Першої електронної газети обов’язково зустрінеться із керівницею навчального закладу і розповість читачам про подальший перебіг подій.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Селфі на могилах та стрибки по надгробках, або Як школярі презентували Кропивницький на Черкащині

  1. А чому ви висвітлюють неправдиві факти. Говорити можна що завгодно. Треба завжди підкріплювати свої слова хоча б якимись доказами. А чому ж екскурсовод не розповідав про себе?

Коментарі заборонені.