Важливо

Як повітряні кульки стали причиною конфлікту у міськраді Кропивницького: позиції сторін

Сьогодні, 1 серпня, у міській раді Кропивницького відбувся конфлікт між міським головою Андрієм Райковичем та депутатом міськради від “Самопомічі” Володимиром Смірновим. Це сталося тоді, коли депутат віддавав очільнику міста кульки “За зниження порогу на Prozorro”, які передали народним обранцям громадські активісти. За словами Володимира Смірнова, “удар” був випадковим. Андрій Райкович же наголошує на неприпустимості дій депутата.

Що було у міськраді?

Як повідомив кореспондент Першої електронної, організатори акції “За зниження порогу на Prozorro” (Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД») передали через депутата міськради Володимира Смірнова символічні кульки для депутатів міськради. Спочатку Володимир Смірнов ніс “подарунок” до секретаря міськради Андрія Табалова, проте того не було на місці. Згодом він пішов до голови міськради:

“Я прийшов підтримати активістів на їх заході за зниження порогу закупівель через “Prozorro”. Активістивирішили що я, як депутат, маю донести їх меседжі до інших депутатів та міської влади, і вручили мені ті кульки. Пішли до секретаря їх передати, бо він же відповідальний за депутатський корпус, він відсутній,тоді пішли до Райковича”, – прокоментував подію на своїй сторінці у Facebook Володимир Смірнов.

Доки депутат, разом із журналістами чекали прийому міським головою, до приймальні зайшов народний депутат Павло Кишкар, якого Андрій Райкович запросив до кабінету. Володимир Смірнов, не бажаючи чекати, оскільки, як він коментує, “справи було на дві хвилини”, пройшов до кабінету міського голови без запрошення і почав розмову, яка переросла у сутичку.

Згодом, під час прес-конференції, міський голова Андрій Райкович пояснив свою реакцію і додав, що, на його думку, поведінка депутата Смірнова не є прийнятною:

“Депутат Смірнов зайшов до мене з бажанням подарувати кульки з якимись надписами. В мене немає часу читати ці кульки, коментувати чи розмовляти з депутатом Смірновим про його особисті бачення, почуття та що він цим хотів сказати, – зазначив Андрій Райкович і додав, – Депутат повинен говорити в сесійній залі, а не в інших місцях. Депутат не повинен провокувати людей на протиправні дії, а бути взірцем порядку, справедливості, високої відповідальності й чесності, тим паче депутат Смірнов, який певний період займав посаду секретаря міської ради”.

Позиції сторін

Пізніше міський голова Андрій Райкович дав прес-конференцію, аби прояснити конфліктну ситуацію. А депутат Володимир Смірнов оприлюднив свою офіційну позицію на сторінці у Facebook.

На думку депутата міської ради Володимира Смірнова, міський голова відреагував на його візит неадекватно, а нібито “удар” пояснює як випадковий, адже, за словами депутата, його штовхнули:

“Райкович одразу поводився неадекватно, лаявся, горлопанив образи і не хотів нічого чути, попри всі мої намагання його заспокоїти і донести меседжі активістів і громадян, – пише Володимир Смірнов. – В якийсь момент при виході, від поштовху ззаду, я спіткнувся, і щоби зберегти рівновагу зробив крок вбік Райковича, і ми зіткнулись лобами”.

Натомість  Андрій Райкович заявив, що Володимир Смірнов, вдарив його в обличчя під час виходу з кабінету та повідомив про наміри, звернутися до правоохоронців.

“Це невихована і нетактовна людина, тим більше депутат. Це людина, яка сліпо, бездумно і бездарно йде до якихось намріяних цілей будь-якою ціною. Ми далі будемо розбиратися з його діями, тому що дійти до рукоприкладства міському голові – це була провокація, аби підштовхнути мене на адекватні дії в його адресу”, – сказав під час прес-конференції міський голова Андрій Райкович.

Наразі слідчі вже виїжджали на місце виклику:

“На місце конфлікту були викликані працівники поліції, ними зібрано всі необхідні матеріали. Зараз проводиться їх перевірка та вирішується питання щодо визначення правової кваліфікації події”, – прокоментувала ситуацію Першій електронній речниця ГУ НП у Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Як повітряні кульки стали причиною конфлікту у міськраді Кропивницького: позиції сторін

  1. А вот видимо пан Райкович считает себя “взірцем порядку, справедливості, високої відповідальності й чесності” ха-ха-ха. Да и наверное образцом открытости и порядочности, а за одно высококультурным человеком, при этом обзывая своего собеседника дураком ???

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*