Важливо

Квартиру кропивничанки, яка вже два роки лікується у психлікарні, пустили за схемою дарування-продажу

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
вікно квартири №33 у буд. по вул. Юрія Олефіренка, 14а

Навколо квартири кропивничанки Лілії Давидівни Спектор, яка вже два роки лікується у комунальному закладі «Кіровоградська обласна психіатрична лікарня», розігралися неабиякі пристрасті. Помешкання літньої жінки за адресою вул. Юрія Олефіренка, 14а (колишня Фрунзе) спочатку продали “відправивши” Лілію Давидівну у США в м. Гладстон штату Орегон, потім подарували і знову продали.

Наприкінці січня “Перша електронна” вже писала про деталі ймовірної шахрайської схеми по продажу квартири № 33 по вул. Юрія Олефіренка, 14а. У помешканні Лілії Давидівни Спектор, яка вже два роки лікується у КЗ «Кіровоградська обласна психіатрична лікарня», невідомі виламали двері і встановили свої.

Начальниці ЖЕО Світлані Ковальовій, яка прибула тоді на місце, чоловік, який нібито представляв нову власницю, надав копію договору купівлі-продажу цієї квартири. У документі було вказано, що Спектор Лілія Давидівна (власниця квартири – ред.) проживає у Сполучених Штатах Америки, у м. Гладстон штату Орегон.

Також у договорі купівлі-продажу квартири вказано, що Спектор Лілія Давидівна нібито дала доручення громадянину Цибулі Василю Олександровичу, який зареєстрований у селі Григорівка Новоукраїнського району Кіровоградської області, виступати від її імені та в її інтересах. Згідно копій документів, довіреність засвідчена нотаріусом штату Орегон Курекевич Марією Вікторівною 18 лютого 2016 року.

Сам же договір купівлі-продажу квартири 20 січня 2017 року засвідчив нотаріус із Кропивницького – Яценко Ярослав Вікторович. Згідно цього документу, квартиру літньої жінки придбала громадянка Чудіна Лариса Василівна – мешканка Кропивницького.

Тоді вдалося з’ясувати, що Лілія Спектор дійсно лікується у «Кіровоградській обласній психіатричній лікарні» і з лютого 2015 року нікуди звідти не виписувалась. Сама жінка є дієздатною і розповіла журналістам, що не підписувала жодних документів.

Після оприлюднення інформації про ймовірну шахрайську схему та після заяви начальниці ЖЕО поліція відкрила кримінальне провадження. Інформацію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Крім того, квартиру було опечатано, але, як виявилося, ненадовго.

Уже 3 березня від сусідів надійшов сигнал, що невідомі люди відкрили квартиру і через вікно вантажать речі Лілії Спектор на машину.

Пильні сусіди жінки викликали патрульну поліцію, після якої прибула і слідчо-оперативна група. Новими власниками квартири виявилося молоде подружжя, яке придбало помешкання за 14 тис. доларів через агенцію нерухомості.

Неможливо описати подив і розпач нових власників квартири, коли вони почули детективну історію, яка закрутилася навколо цього помешкання.

Молоді люди розповіли журналісту “Першої електронної”, що придбали це житло 1 березня, а договір купівлі-продажу зареєстрували через кропивницького нотаріуса Тєрєхову Світлану Володимирівну. Як вдалося з’ясувати, подружжя придбало житло у мешканця Кропивницького Рибака Сергія Анатолійовича, якому цю квартиру подарувала вищезгадана громадянка Чудіна Лариса Василівна.

P70303-163817
фрагмент договору дарування

“Ми знайшли квартиру на сайті “OLX” 28 лютого цього року. Наступного дня 1 березня поїхали подивились на неї і ввечері вже купили, – розповів чоловік, який побажав не називати своє ім’я. -Ми поїхали зразу до нотаріуса, перевірили чи є арешти на квартиру і ввечері її оформили”.

Згідно договору дарування, копію якого подружжю надали у агенції, уклали його 23 лютого 2017 року. У документі вказано, що громадянка Чудіна Лариса Василівна, від імені якої діяв посередник Бутусов Володимир Дмитрович, безоплатно передають квартиру № 33 по вул. Юрія Олефіренка, 14а Рибаку Сергію Анатолійовичу. А громадянин Рибак С. А. 1 березня продав житло за 14 тис. доларів подружжю.

Новим власникам квартири він пообіцяв, що вивезе старі речі звідти у п’ятницю, 3 березня. Саме за цим заняттям сусіди і застали робочих.

P70303-161528

Подружжя, яке придбало помешкання, нічого не знало про його справжню володарку Лілію Давидівну Спектор. Обоє стверджують, що у процесі купівлі, у Рибака Сергія Анатолійовича були усі необхідні довідки. Та й нотаріус Тєрєхова Світлана Володимирівна, яка перевіряла інформацію про квартиру, нічого підозрілого не виявила.

Наразі подружжя намагатиметься знайти громадянина Рибака С. А., який їм продав квартиру, і розірвати договір купівлі-продажу.

P70303-162841
нові власники квартири № 33 по вул. Юрія Олефіренка, 14а у автомобілі дають покази слідчим

Отже, проаналізувавши всю інформацію, яку на даний момент вдалося з’ясувати, вимальовується підозрілий конвеєр продажів і дарування квартири.

Початком цієї схеми є нібито підписання договору про представництво інтересів між Лілією Спектор та Цибулею Василем Олександровичем, який вже і продав квартиру.
Цей договір пацієнтка стаціонару психіатричної лікарні нібито підписала 18 лютого 2016 року в Сполучених Штатах Америки, у м. Гладстон штату Орегон.

Цибуля Василь Олександрович, який зареєстрований у селі Григорівка Новоукраїнського району Кіровоградської області, 20 січня 2017 року, від імені старенької, продав її квартиру кропивничанці Чудіній Ларисі Василівні. Продав за смішні гроші – 75 тис. грн (менше 3 тис. доларів).

23 лютого 2017 року пані Чудіна, через посередника Бутусова Володимира Дмитровича, дарує цю квартиру Рибаку Сергію Анатолійовичу, який вже 1 березня продав її подружжю.

Крапку у цій історії можуть поставити лише правоохоронні органи, які наразі ведуть розслідування.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Квартиру кропивничанки, яка вже два роки лікується у психлікарні, пустили за схемою дарування-продажу

  1. Нотаріус ще та штука, широко відома в певних колах.

Коментарі заборонені.