Важливо

Люмінесцентні лампи у Кропивницькому: “Викинути не можна утилізувати”

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook
Ілюстрація wikimedia.org

У Кропивницькому існує серйозна проблема з відсутністю достатньої кількості утилізаційних пунктів для відходів, що містять ртуть. А ті пункти, які існують, приймають лампи на переробку найчастіше за оплату. Тому населення майже завжди нехтує технікою безпеки утилізації люмінесцентних ламп і викидає їх на звичайні сміттєзвалища. А такі дії наносять нищівну шкоду флорі, фауні, воді і, як наслідок – людству.

Не забруднюй екологію й утилізуй лампочки. Але спочатку перерий Інтернет у пошуках місця, куди можна їх здати. Знайди саме те підприємство, яке приймає лампочки від фізичних осіб. А потім за утилізацію кількох предметів, піди в банк і оплати рахунок.

У спробі зробити хорошу справу й здати на утилізацію лампочки кропивничанин Ярослав Усатенко зіткнувся саме з такими проблемами:

“Міняв удома лампочки і хотів їх здати на утилізацію. Там небагато – 6 штук. Спочатку я ледь знайшов ці підприємства – близько 5. У двох із них мені сказали, що приймають тільки від юридичних осіб. Тільки в одному згодилися прийняти мої лампочки по 6,90 грн за штуку”, – розповідає Ярослав.

В офісі підприємства Ярославу виписали рахунок на оплату послуги.

“Я працюю, у мене мало часу. Я витратив хто знає скільки часу, аби знайти це підприємство, так ще й маю вистояти чергу в банку, щоб оплатити рахунок. Система утилізації у нас не те, що не працює, а її немає. Щоб здати 6 лампочок, я маю витратити купу часу. Я розізлився і викинув ті лампочки у їхній же смітник”, – додає Ярослав.

Директор департаменту екології Олександр Ковтунов пояснив Першій електронній, що підприємства з утилізації отримують ліцензію на діяльність. А умови прийому визначають самі – єдиної системи правил для їхньої роботи дійсно не визначено:

“Ліцензія видається на діяльність – відповідно, утилізацію. Умови, на яких вони збирають лампочки – це їхня комерційна діяльність. У нас зареєстровано два підприємства: “ЕКОВДМ” та “Екоцентр”. Вони мають відповідні ліцензії та дозволи і виконують такі роботи. Розташовані у Кропивницькому. “Екоцентр” існує давно, “ЕКОВДМ” – кілька років. Обидва підприємства – приватні”, – розповів Олександр Ковтунов.

У офісі «Екоцентру» повідомили про умови прийому люмінесцентних ламп від підприємств та населення:

«Для того, щоб здати лампи, юридичні особи мають заключити з нашою компанією відповідний договір. Клієнт може доставляти лампи самостійно або ж скористатися послугою вивозу. Що стосується фізичних осіб, то їм необхідно доставляти люмінесцентні лампи на наш полігон для утилізації. Ціна за 1 лампу складає 6,90 грн».

Яку шкоду людині та довкіллю несуть люмінесцентні лампи?

Одна велика трубчаста лампа денного світла містить до 70 мг ртуті і здатна спричинити нищівної шкоди природі та живим істотам. Тільки 1 грам ртуті здатен забруднити 200 тисяч кубічних метрів води і 3 млн кубічних метрів повітря. До того ж ртуть накопичується в корінні рослин та дерев, грибах, водоростях і рибі.

Ртуть відноситься до речовин першого класу небезпеки. Вона вражає нервову систему, нирки, печінку, легені.

Пункти прийому люмінесцентних ламп у Кропивницькому та найближчі пункти оплати:

НВФ «Екоцентр» – адреса: вул. Тараса Карпи (Тимірязєва) 59.

Контактний телефон: (0522) 36-10-53, 24-09-06, 22-05-93.

Найближчий пункт оплати: ОТП Банк, вул. Декабристів, 4.

Полігон утилізації: вул. Аджамська, 29.

ТОВ «ЕКОВДМ» – адреса: вул. Виставочна, 1-Б.

Контактний телефон: +38(050)-045-99-15.

Найближчий пункт оплати: UniCredit Bank, Університетський проспект, 8.

ТОВ Виробничо-торгівельна марка «Полімаркет» – адреса: Училищний провулок, 2.

Контактний телефон: +38(050)-48-09-790.

Найближчий пункт оплати: ОТП Банк, вул. Декабристів, 4.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Люмінесцентні лампи у Кропивницькому: “Викинути не можна утилізувати”

  1. Що казати про Кропивницький, коли навіть в Києві лічені пункти збору таких ламп.

  2. НВФ «Екоцентр» – вони приймають, вже перевірено; інші – телефони не відповідають або відключені. Утилізація 4-х лампочок – 27,60 грн. + комісія банку.

Коментарі заборонені.