Військовий із Кропивницького після полону і поранення відмовився від російської мови

Микола Стародубцев, родом з Кропивницького, пішов воювати як доброволець з часу початку АТО. До лютого 2015 був командиром саперного взводу батальйону НГУ “Донбас”, брав участь у звільненні Попасної, Лисичанська, Курахового, у боях за Іловайськ та обороні Дебальцевого, передає “Переходь на українську“.

У ході боїв за Іловайськ, отримавши численні важкі поранення, потрапив у полон до російських військових з 76-ї Псковської десантної дивізії, командир яких одразу поінформував, що вони мають завдання “тримати українських добровольців”. Під час перебування у полоні бачив, як на його очах від тяжких поранень та знущань вмирали побратими, яким не було надано будь-якої медичної допомоги. Після того як кілька українських солдатів померли без медичної допомоги, росіяни віддали Миколу разом із іншими пораненими бійцями Червоному хресту, через що йому пощастило залишитися живим. У той час як багатьох інших, попри обіцянки цього не робити, росіяни віддали ДНРівцям, які жорстоко знущалися над полоненими.

Після загоєння ран, отриманих під Іловайськом, Микола продовжував воювати. У лютому 2015, під час оборони Дебальцевого, отримав важке поранення, в результаті чого пережив 17 днів коми.

“Коли вийшов з коми й поступово почав набирати моральну та фізичну міць, я вирішив, що чому після того ставлення, яке було до мене в російському полоні я говоритиму російською?.. Мені потрібно було навчитися заново говорити, отже я почну говорити українською мовою”, – розповідає Микола.

Доброволець зауважує, що його оточення, рідні дуже дивувалися його переходу на українську, думали, що це тимчасово, однак невдовзі самі почали постійно говорити з ним українською:

“А мій 3-річний син взагалі російську забув. Отже, моє завдання виконано в моїй родині”, – підсумовує з усмішкою Микола.

Завершує свою розповідь Микола наголошуючи, що перехід на українську та відмова від російської – це його відповідь росіянам за їхню агресію проти України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Військовий із Кропивницького після полону і поранення відмовився від російської мови

  1. Але ж чому такою ціною? Хіба не зрозуміло було давно, що Росія ворог України №1?!

Коментарі заборонені.