У Кіровограді колишній співробітник прокуратури незаконно зводить чотириповерхову споруду. Сусіди скаржаться – від такого будівництва тріщать їхні оселі. Люди виграли суд проти правоохоронця. Та попри це роботи на будмайданчику у розпалі. Чому – розбиралася кореспондент “Подробиць”.
Свій будинок родина пенсіонерів Манют побудувала у 2000 році. А вже за десять років він вкрився тріщинами. Старенькі певні: винна масштабна забудова, яку розгорнули за метр від їхньої оселі.
“Після їхнього будівництва оце у нас пішли тріщини по всій хаті, коли вирили котлован – оце таке почалося”, – говорить Володимир Манюта, пенсіонер.
Три роки тому пенсіонери звернулися до Державної архітектурно-будівельної інспекції та суду. Розгляд справи затягували. І лише торік влітку суд постановив: будівництво – незаконне і підлягає знесенню.
“Вони чхали на ці приписи, що їм давали, щоб зупинити це все. Їм треба построїтися і все, а ми по-боку, як говориться”, – говорить Володимир Манюта, пенсіонер.
Будівництво триває і досі.
Під стінами пенсіонерів – будується колишній працівник прокуратури – Юрій Вагжанов. Від коментарів – він відмовився. Відіслав до свого адвоката.
“Чи має забудовник всі дозвільні документи? – Інформацію, яку мені повідомив забудовник з даного рішення, є адвокатською таємницею, без його згоди я не можу порушувати цю таємницю”, – говорить Ірина Березовська, адвокат Юрія Вагжанова.
Будівництво незаконне – це підтвердили в облуправлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції.
“Вагжанов не має жодного дозвільного документа, це повинна бути зареєстрована декларація про початок виконання будівельних робіт, однак з такого приводу дана особа до управління не зверталася, тобто – об’єкт самочинного будівництва”, – говорить Світлана Бем, заступник керівника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області.
Чиновники пояснили: забудовник – через суд – скасував рішення про знесення будівництва. Апелював тим, що сталися зміни у судовій практиці – такі позови наразі мають розглядати не районні, а окружні адмінсуди.
Тож, людям й інспекції треба знов звертатися до суду. Між тим, поки позов готують – колишній правоохоронець продовжує безперешкодно зводити собі маєток.