Жінки на Кіровоградщині служитимуть після проходження базової військової служби

Фото: Поліна Кравченко

На Кіровоградщині жінки, які відповідають вимогам щодо здоров’я та віку і бажають пройти базову військову підготовку, будуть ставати на військовий облік перед початком служби.

Про це під час брифінгу розповіла начальниця групи комунікацій Кіровоградського ОТЦК та СП капітан Поліна Кравченко, інформує Перша електронна газета.

Жінки можуть стати на облік як військовозобов’язані лише після завершення спеціальної підготовки.

«Згідно з новим законом про мобілізацію, жінок, які добровільно пройдуть базову військову підготовку, братимуть на облік військовозобов’язаних. Що це значить? Це жінка добровільно може пройти військову підготовку, якщо їй дозволяє стан здоров’я і вік. Після чого її ставлять на облік, проте облік не зобов’язує її до примусової мобілізації. В принципі нічого не змінилося, крім того, що жінка може добровільно пройти військову підготовку після того, як приймає рішення проходити військову службу. Це робиться для того, щоб жінки перед тим, як проходили службу мали якісь базові знання. Військова базова підготовка – це така собі заміна строкової служби, після якої жінка може продовжити службу або ні», – розповіла речниця.

Щодо військового обліку, наразі обов’язковим він є лише для жінок з медичною та фармацевтичною освітою, це також не зобов’язує до примусової мобілізації жінок. Це для того, щоб Генеральний штаб мав статистичні дані, скільки жінок-медиків в нас є в резерві, підкреслила Поліна Кравченко.

Чи може військовозобов’язана жінка виїхати за кордон? Так, ті жінки, які пройшли базову підготовку, можуть виїхати за кордон. Заборонено виїжджати за кордон лише жінкам-військовослужбовцям та держслужбовцям.

Також залишається у добровільному порядку контрактна служба, для жінок відкрито доступ до всіх спеціальностей.

«На Кіровоградщині жінки все частіше обирають контрактну службу, але серед спеціальностей переважають медики, діловоди, зв’язківці, кухарі, крім того, є снайпери, оператори БПЛА. На разі в нас гендерна рівність, і жінка може обрати будь-яку спеціальність, головне бажання і згода командира частини, в якій бажає служити жінка», – наголосила військова.

Що потрібно, якщо жінка бажає служити? Обрати для себе військову частину, спеціальність, отримати письмову згоду командира і звернутися в територіальний центр комплектування за місцем реєстрації, де пройти комісію і зібрати відповідний пакет документів. А вже спеціалісти центру допоможуть обрати спеціальність відповідно до освіти і уподобання.

Пані Поліна зазначила, наразі приблизно 20 відсотків контрактників – жінки, і цей відсоток росте.

«У нас в Кропивницькому Маріупольський шпиталь потребує медиків, це якраз для жінок, які бажають служити, але не можуть виїжджати далеко від дому. Запрошуємо на службу жінок-медикинь».

Нагадаємо, на Кіровоградщині 22% кандидатів до Сил оборони – жінки

Читайте також: як військовослужбовцю перевестися з однієї частини в іншу

 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар