На Кіровоградщині жінки з початку року відкрили більше ФОПів, аніж чоловіки. Зокрема, за десять місяців цього року в області свою діяльність зареєстрували 5362 ФОПи, з яких понад три тисячі двісті – це жінки. Частка заслуги у цьому належить і громадським ініціативам, котрі підтримують жіноче підприємництво, як це робить “Прес-клуб реформ”.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією лідерки “Прес-клубу реформ” Вікторії Талашкевич.
Цього літа тридцять жінок із Кропивницького долучилися до естонсько-українського проєкту “Нові можливості для українських жінок та молоді”, і днями отримали сертифікати про успішне завершення своєї активної участі у програмі.
Беручи участь у програмі, п’ятеро отримали гранти на розвиток власної справи, дванадцять представниць Кіровоградської області побуває цієї осені у навчальній поїздці у Талліні, а шестеро вперше зареєструвалися як приватні підприємиці.
Підводячи підсумки першої хвилі проєкту варто сказати, що на участь у програмі подалося понад 60 дівчат, серед яких було обрано тридцять найбільш мотивованих та орієнтованих на результат. Себто, на відкриття власної справи, започаткування бізнесу, або його розширення.
На першій зустрічі із учасницями через платформу Zoom поспілкувалися представниці партнерської організації, котра втілює програму, це Естонський жіночий центр досліджень і ресурсів (ENUT), зокрема очільниця організації Реет Лайя та експертка з жіночого підприємництва Ану Вікс. Вони розповіли присутнім про надзвичайно успішну методику під назвою “Команди успіху”, котра багато років застосовується в Естонії для підтримки та мотивації жінок, що прагнуть розвиватися у підприємництві.
Тож, учасниці програми об’єдналися по 5-6 осіб у Команди успіху, і так почалася цікава подорож тривалістю у півроку, в рамках якої у кожній команді жінки обрали тім-лідерку, поставили перед собою цілі та докладали зусиль, щоб їх досягти. Щоб їхні плани стали реальністю проект фінансував і продовжує підтримувати Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV, Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EST).
Для більш ефективної роботи лідерка “Прес-клубу реформ” Вікторія Талашкевич організовувала для учасниць програми навчальний компонент, зокрема, запросила виступити із серією лекцій експерток з питань розвитку соціальних мереж, лідерства, роботи в команді, цілепокладання, бухгалтерського обліку таких чудових спікерок як Інна Каташова, Марина Кашлакова, Любов Яновська і Тетяна Кравчук.
Протягом кількох місяців жінки-учасниці програми зустрічалися у своїх командах, відвідували лекції, регулярно ставили перед собою нові цілі і потім аналізували досягнутий прогрес. Наприклад, психологиня Ганна Колєва мала на меті проводити лекції із елементами тренінгу для колективів бізнесових та урядових організацій, і у результаті участі в проєкті визначилась із головним напрямом своєї діяльності – це експертна сфера психологія, де вона працює як тренерка та проводить індивідуальну консультативну роботу. Її колежанка психологиня Катерина Конопко налаштувала свій профіль в Інстаграмі та подала заявку і отримала грант на закупку необхідного обладнання.
Майстриня б’юті-сфери Ольга Губська знайшла приміщення під власну студію і планує налагодити корисні контакти під час візиту до Естонії. Виробниця мила та свічок Валентина Гартовіна, із міста Мирноград, що на Донеччині, почала друкувати 3Д-форми для створення ароматних виробів і продавати їх колежанкам-майстриням. Тім-лідерка команди Наталія Бондаренко, із міста Слов’янськ, що на Донеччині, очільниця Фундації осіб поважного віку “Вік щастя”, тепер як підприємиця регулярно надає консультації іншим організаціям у написанні проєктів та поданні їх на грантове фінансування, опираючись на свій значний досвід.
Підприємиця Анна Бондарчук створила у місті центр ментального здоров’я – знайшла приміщення, обладнала його, залучила експертів та екперток і вже проводить численні заходи. Підприємиця Олена Соловйова, котра багато років працювала в галузі експорту меду, нарешті почала реалізовувати свою давню мрію – пекти і продавати бездрожжевий хліб та солодощі. Далі буде постачати готову продукції до кафе та ресторацій та вже написала бізнес-план для участі у Всеукраїнському конкурсі для жінок-підприємиць – виробниць крафтової продукції.
Інша крафтова виробниця – Ірина Єгорова, із міста Бердянськ, Запорізька область – створює неймовірно смачні сири. Протягом участі у проєкті вона зареєструвалася, як приватна підприємиця, написала бізнес-план, отримала грант на закупівлю обладнання, знайшла постачальників доброго молока. Неперевершена Моцарела, сир з білою пліснявою, пряні кульки в крем-сиру, “одягнуті” в спеції, а також сир “Хвильовий” за рецептом сиру Пікодон – все це тільки частина того, що можна замовити у пані Ірини.
Тім-лідерка команди Марина Коцюра, із міста Куп’янськ, Харківська область займається бізнес-консультуванням з питань написання проєктів та подачі заявок на фінансування. Як експертка-аналітикиня Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області, пані Марина надихає інших жінок на звершення та спеціалізується на порадах із започаткування власного бізнесу та комунікаціях із органами місцевого самоврядування.
Медична представниця Тетяна Тимченко, яка хоче змінити ракурс у сторону реабілітації та підтримки фізичного і психоемоційного здоровʼя, почала практику з тренувань в реабілітаційному центрі, закінчила курси з масажу, набирає базу клієнтів. Пані Ірина Павлова має плани щодо відкриття затишної книгарні-кавʼярні. Майстриня Алла Молдавану розвиває бренд плетених виробів з паперової лози “Alla Vit”, оновила свої профілі у соціальних мережах, навчилася створювати бізнес-проєкти, почала опановувати англійську мову, щоб виходити на міжнародний ринок.
Майстриня Юлія Довгейко, із міста Лиман, Донецької області, започаткувала проведення платних майстер-класів зі скрапбукінгу у Кропивницькому, проходить додаткове навчання з арт-терапії, налагодила кооперацію із місцевими кав’ярнями, і отримала грант на втілення своїх планів у життя. Художниця Анжеліка Мірошніченко має на меті створити онлайн магазин постерів та стікерів, і шукатиме натхення для цього під час навчальної поїздки до Таллінну. Вона вже розробила сценарії майстер-класів зі створення постерів для дітей та дорослих, і отримала грант на навчання з СММ від школи “Projector” та зареєструвалася як підприємиця.
Тім-лідерка Ольга Лугинець, яка спеціалізується в HR-консультуванні, записала перші відео та зареєструвала такі бажані сторінки у TikTok та Instagram, почала виходити у сторіз та почала два великих проєкти на основній роботі за фінансування IREX та USAID.
Аромаекспертка Юлія Дольська прийшла на проєкт за новими знаннями і досвідом у сфері підприємництва, а в результаті отримала навички роботи зі штучним інтелектом, створила власне лого і відкрила разом з Анею Бондарчук простір ментального здоров’я. Пані Наталія Іллічова, котра переїхала у Кропивницький із Миколаєва, протягом участі у проєкті створила бренд «Смачні традиції», зареєструвалася як приватна підприємякі і розвивається, даруючи людям натуральні ласощі, створені з любов’ю до природи, здорового способу життя та українських народних традицій. Художниця, арт творчиня та ідейна натхненниця Анастасія Поліщук прийшла на проєкт з ідеєю та бажанням малювати картини і створювати артоб’єкти, тож розвивається у сфері інтуїтивної та афірмаційної абстракції.
І це ще не всі історії успіху, бо інакше про них потрібно було б написати цілу книгу. У рамках проєкту жінки відчули позитивні зміни в роботі, бізнесі та особистому житті, отримали знання та інструменти для ведення бізнесу, покращили навички лідерства, комунікації та впевненості в собі, що допомагає їм впевнено рухатись уперед!
Тож, якщо давно мріяли почати власну справу, реєструйтеся за посиланням до 25 листопада, і отримайте шанс долучитися до корисної програми.
Нагадаємо, Криївка і смачна гуслянка: чим вразила журналістів Усть-Путильська громада
Читайте також: на Кіровоградщині до програми “Національний кешбек” доєднались 26 торговельних мереж