Цього тижня у Музеї Мистецтв відкрили виставковий проєкт під назвою «Нащадки Героїв», створений за ініціативи волонтерок Мар’яни Кощавської і Марини Юденко.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
На виставці представиои світлини з благодійної фотосесії в репліках українського традиційного одягу, організованої у Кропивницькому в Етнолабораторії «Баба Єлька» в травні цього року для родин загиблих Героїв. У зйомці взяли участь 9 родин, а фотографом став – Олександр Майоров.
Одна зі співавторок проєкту Мар’яна Кощавська, чоловік якої загинув під Бахмутом. За допомогою цього проєкту вона вирішила підтримати сім’ї, які переживають втрату, як і вона.
«Ідея виникла у мене дуже давно. Я хотіла створити щось тематичне, що окреслювало б ідентичність українців через їхню зовнішність, одяг, образ. Ми познайомилися з Мариною Юденко, і якось, обговорюючи проєктні діяльності, я запропонувала ідею з фотосесією. Вона мене радо підтримала, ми звернулися до “Баби Єльки” й організували все», – розповіла жінка.
Також волонтерка наголосила на важливості збереження національної пам’яті і культурної спадщини нашої країни і народу для наступних поколінь.
«Коли я обирала свій образ для фотосесії, то він одразу став наче рідний. Ти одразу перевтілюєшся, наче час прокручується назад, і ти відчуваєш це на собі. Цим проєктом ми хотіли показати єдність наших родин навіть у найскрутніші часи. Власним прикладом хочемо показати, що всі ми маємо залишатися сильними заради наших дітей, вчити їх народним традиціям, нашій культурі.
За підтримкою ми звернулися до «Баби Єльки», бо їхня Етнолабораторія – це велике надбання, а робота, яку вони роблять, глибока і важлива. Вони не просто показують красу українців, у тому числі через одяг, а демонструють глибокий символізм нашої культури», – підкреслила Мар’яна Кощавська
Марина Юденко, очільниця регіональної філії БФ «Мрія» поділилася своїми емоціями щодо проєкту та його реалізації:
«Ці етнообрази переносять мене через минуле в майбутнє. Відчуваю і вірю, що наше майбутнє – українське! Хочу подякувати Мар’яні, яка безпосередньо була ініціатором цього проєкту, яка продумувала кожний образ, супроводжувала проєкт на всіх етапах його створення і, думаю, й надалі буде над ним працювати», – зазначила вона.
Переглянути виставку можна у Музеї мистецтв за адресою: вулиця Велика Перспективна, 60.
Проєкт реалізовано за підтримки ГО «Агентство розвитку територій», у партнерстві з освітньо-культурним простором «Гончаренко Центр. Кропивницький» та з Етнолабораторією «Баба Єлька».
Читайте також: У Кропивницькому обговорять збереження та відновлення культурної спадщини
Катерина Антонюк для Першої електронної газети