Тим, хто вивчає англійську мову, зазвичай не терпиться поговорити – зрештою, ми вивчаємо іноземні мови саме для спілкування та взаємодії з оточуючими.
Однак, не варто забувати, що письмо – це теж важливий елемент спілкування. Так, навіть в епоху соціальних мереж і месенджерів. І вміння красиво і точно використовувати письмову мову нітрохи не менш важливе, ніж уміння швидко говорити вголос.
Спеціально для вас ми зібрали кілька порад, які допоможуть поліпшити письмову англійську.
Розширте можливості вашого бізнесу з корпоративними курсами англійської від Speak Well School. Замовте безкоштовну консультацію та дізнайтеся, як ми можемо допомогти вашій команді.
Варіант 3:
Читайте якомога більше
Так, це банальна порада. Так, її повторюють у всіх підручниках і статтях. Але, зрештою, це все ще найдієвіший спосіб покращити своє письмо. За великим рахунком неважливо, що саме ви читатимете – класичну літературу, новинні статті, блоги, журнали чи фанатські твори в інтернеті. Найважливіше, щоб текст був написаний добре. Саме читання допомагає розвинути словниковий запас, знайомить із цікавим вибором слів і словосполучень.
Не використовуйте непотрібні слова
Very, really, quite, good, got, stuff, і things Коли нам бракує словникового запасу, ми хапаємося за ці слова, як за рятувальний круг. Так, вони допоможуть вам, якщо ви не знаєте, що сказати. Але також вони зроблять ваш текст нудним і банальним – ви ж цього не хочете? Краще шукайте синоніми та інші способи сказати те, що вам потрібно. Так, наприклад, замість very hungry (дуже голодний) ви можете сказати ravenous (ненаситний).
Не забувайте словник
І тут ми переходимо до наступної поради. Коли ви вчитеся письмової англійської, хороший словник – ваш найкращий друг.
Особливо словник синонімів. Чим більше синонімів ви знаєте, тим оригінальнішим буде ваш твір. Але будьте обережні – варто трохи переборщити, як текст може стати нечитабельним.
Помічайте і використовуйте словосполучення
Ви напевно стикалися з такою ситуацією: ви будуєте граматично правильну фразу, але носії мови хитають головами – «у нас так не говорять». Наприклад, словосполучення strong rain (сильний дощ) має право на існування… Але англійці скажуть heavy rain.
Це та особливість іноземної мови, яку не можна вивчити з логічної точки зору, але можна навчитися помічати і запам’ятовувати. Що більше таких словосполучень і фраз ви знаєте, то образнішим і правильнішим буде ваше письмове мовлення.
Пишіть коротко та чітко
Не варто використовувати надто довгі та складні речення і фрази. Як правило, їх важко прочитати і так само важко зрозуміти.
Що лаконічніше і ясніше ви пишете – то вища ймовірність, що читач зрозуміє вашу думку.
Визначте аудиторію
Для кого ви пишете? Хто ті люди, які читатимуть ваш текст? Що вони знають, чим вони цікавляться? Який стиль і тон їх приваблює? Якщо ви не можете визначити аудиторію одразу, спробуйте уявити свого ідеального читача, намалювати в голові його портрет. І пишіть саме для цієї людини.
Не пишіть у вакуумі
Мало хто може об’єктивно оцінити свій власний текст. Показуйте свої тексти носіям мови – друзям чи викладачам. Вони допоможуть вам виправити помилки, звернуть увагу на вдалі пасажі та запропонують свої варіанти фраз і словосполучень.