Кіберполіція викрила зловмисників, які привласнили пів мільйона гривень за схемою «друг просить у борг». Використовуючи фішингові посилання, шахраї зламували облікові записи у соцмережах і просили друзів користувачів позичити гроші.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на кіберполіцію Кіровоградщини.
Таким чином троє зловмисників з Кіровоградщини ошукали близько сотні громадян на загальну суму у пів мільйона гривень.
Організатор схеми створював фішингові посилання для отримання даних облікових записів користувачів соцмереж. Разом із двома спільниками фішинг поширювали у соцмережах під виглядом пропозицій голосування в конкурсі. Перейшовши за посиланнями, користувачі вводили логіни та паролі від соціальних мереж, які автоматично ставали відомі фігурантам.
У такий спосіб вони отримували доступ до сторінок і надалі від імені їхніх власників здійснювали розсилку повідомлень підписникам з проханням позичити гроші. Для цього зловмисники вказували банківські реквізити підставних осіб.
Кіберполіція нагадує про важливість налаштування двофакторної автентифікації для захисту інтернет-акаунтів. Тоді для входу, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний застосунок. Також рекомендуємо не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли в листі від друга. Пам’ятайте, що злочинці могли зламати його акаунти й розсилати з них посилання, за якими ховається вірус або фішинговий сайт. Якщо вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга з проханням позичити гроші, спершу переконайтеся, що вам пише не шахрай.
Нагадаємо, Нацбанк попереджає: шахраї придумали нову схему.
Читайте також: У межах закону: як притягнути блогера до відповідальності за поширений контент