Меморіальну дошку на честь учителя, борця за Україну, політичного в’язня, учасника Кенгірського повстання 1954 року, письменника, почесного громадянина селища Побузького, члена НСЖУ (посмертно) Володимира Михайловича Караташа відкрили на фасаді Побузького ліцею у Голованівському районі.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Право відкрити меморіальну дошку надали учаснику бойових дій на сході України Ігорю Чабанюку.
«Я вдячний долі за те, що особисто знав Володимира Михайловича. Колись, у травні 2015-го, я шукав його будинок. І в якогось перехожого спитав, де живе Караташ? Він відповів: «У якому дворі побачите український прапор, там він і живе». Кажу: «А багато прапорів у Побузькому?». У відповідь почув: «На нашій вулиці точно один! – розповів голова Голованівської РДА Олег Голімбієвський.
При нашій першій розмові я одразу зрозумів якою потужною енергетикою володіє ця людина. Його ясний розум, його простота, його щирість мене просто вразили. Для нього «українська мова», «віра» – не просто слова, це була філософія його життя. Він жив Україною, його життя було насичене боротьбою за українську державність, за процвітання нації.
Також Олег Голімбієвський зазначив, що вважає доречним і справедливим присвоїти Побузькому ліцею ім’я Володимира Караташа.
Встановлення меморіальної дошки В.Караташу стало можливим завдяки матеріальній підтримці місцевого підприємця Миколи Якубовського.
Нагадаємо, Володимир Михайлович Караташ народився в с. Роздол Голованівського району в працелюбній родині, яка зазнала насильницької колективізації, розколкулення, голодомору 1932-1933 років. На початку серпня 1941 року Володимиру Караташу було 17 років коли він став членом організації українських націоналістів. Заарештований контррозвідкою та заочно засуджений до 8 років позбавлення волі. Був в ув’язнені в таборі суворого режиму у Воркуті та концтаборі «Речлаг». Засуджений до розстрілу, який після смерті Сталіна замінили 25 роками концтаборів.
Звільнений 26 квітня 1956 року. Реабілітований 20 вересня 1989 року Кіровоградською облпрокуратурою. З 1963 року викладав англійську мову у Побузькій школі.
У 2018 році за ініціативи журналістів Світлани Листюк та Інни Тільнової В.Караташа прийняли до Національної спілки журналістів України, про що він мріяв за життя.
Фото Анни Дробуш