2 березня о 12.46 у с. Глухів Сокальського району Львівської області на шахті №10 «Степова» ВАТ «Львіввугілля» на горизонті 550 м внаслідок вибуху стався обвал гірської породи. У зв’язку з цим 3 березня в Україні оголошено днем жалоби.
“За офіційними даними, на шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці 34 гірники, з яких вісім загинуло та шістьох гірників з травмами піднято на поверхню”, – пише zik.ua.
Президент Петро Порошенко підписав Указ №52/2017 «Про оголошення в Україні дня жалоби» у зв’язку із трагічною загибеллю шахтарів внаслідок аварії, що сталася 2 березня 2017 року на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля».
“Відповідним Указом, з метою вшанування пам’яті загиблих, 3 березня 2017 року оголошено днем жалоби в Україні.
Згідно документу, у цей день о 12:00 хвилиною мовчання буде вшановуватись пам’ять загиблих на всій території України.
На будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде приспущений Державний Прапор України.
Також в цей день скасовуються всі розважально-концертні заходи, задля чого мають бути внесені відповідні зміни до програм теле- та радіопередач”, – повідомляється на сайті Президента України.
Як повідомляє Укрінформ, наймолодшому із загиблих на шахті “Степова” було 19 років, а найстаршому – 42.
Про це голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив, перебуваючи на місці трагедії у Сокальському районі.
“Ми можемо стверджувати про 8 летальних випадків. Наймолодшому із загиблих було 19 років, а найстаршому – 42. Серед них – начальник дільниці, гірничий майстер та 6 шахтарів. Ще 14 шахтарів перебувають в опіковому відділенні Червоноградської лікарні. Їх загальний стан середньої важкості. За необхідності ми готові забезпечити гірникам лікування від опіків закордоном”, – зазначив Синютка.
Очільник Львівщини наголосив, що на шахті “Степова” здійснювались роботи із відкриття нової лави для збільшення обсягів видобутку. З його слів, усі шахтарі вже підняті на поверхню, руйнувань всередині шахти не виявлено. На момент вибуху у шахті було понад 100 гірників. За попередніми висновками, на шахті відбувся спалах метану.
Користувачі Gromadske Chervonogradske назвали прізвища загиблих шахтарів. Це, зокрема, Мелешко Ярослав, Бєлоусов Микола, Клак Олександр, Михнич Василь, Лозинський Володимир, Коліда Тарас, Бігун Іван та Старошевський Тарас.