Олександрія на виїзді мінімально поступилася Динамо

@ sport.img.com.ua

Учора, 20 жовтня, в 11-му турі чемпіонату України 2019/20 ФК “Олександрія” на виїзді поступився київському “Динамо”. Єдиний гол у зустрічі забив лівий захисник “динамівців” Віталій Миколенко.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Команда Шарана не програвала в УПЛ останні 5 матчів поспіль, здобувши за цей період 13 очок, пише Футбол 24. Динамівці виграли 4 поспіль матчі, а їхня суха серія тривала 394 хвилини. Кияни випереджали гостей лише на 1 бал і спробували здобути свою другу домашню перемогу в УПЛ 2019/20. В останні сезони Олександрія стала для Динамо незручним суперником – тут і нічиї, і поразка, і мінімальні перемоги.

Кияни дуже активно почали з високим темпом і атаками на всіх напрямках. На 5-й хвилині Буяльський ідеально закинув за спини захисникам на Соля, але захисник гостей встиг заблокувати удар, і снаряд полетів вище. Олександрія, яка переважно виходила у контрвипади правим флангом, відповіла на 8-й. Лучкевич видав пас у центр, а Третьяков пробив над воротами. Черговий прохід гостей праворуч завершився ударом на 13-й. Кирило Ковалець з меж штрафного пробив, а Бущан не без проблем парирував.

Молодіжний чемпіон світу-2019 Попов, який нарешті вийшов у старті головної команди, ризиковано постелився у підкаті, адже суддя міг і пенальті призначити. Безбородько в цьому епізоді шипами в’їхав у лице Дениса – до крові. Динамівці на якийсь час залишилися в меншості. Пашаєв пробив здалеку на 32-й. Не дуже влучно. Відразу після цього команда Михайличенка відкрила рахунок – першим же ударом у площину воріт! Миколенко здійснив спурт у напівфланг, віддав на Гармаша, Денис відкинув на Де Пену. Простріл зліва замкнув сам же Віталій, випередивши… свого Соля і воротаря. Це було круто.

На 37-й Циганков перестрибував ноги суперника і впав. Арбітр Балакін вирішив, що це симуляція і жовта. Сумнівно. Може, це й не пенальті, але попередження зайве. Миколенко і Де Пена знову заряджають ліворуч. Накидання українця замикав Циганков, але його удар заблокували. Віктор намагався розіграти з Карлосом і Солем атаку в 3 ходи, але забагато п’яточок від віце-капітана господарів і черговий блок олександрійців. Результат закономірний. Динамо непогано реалізовувало простір після атак суперника, хоча за влучними ударами програло тайм 1:2. Кияни гостріші та ефективніші, тому 1:0 до перерви.

Другий тайм почався дуже жваво. Дві чудово розіграні комбінації (відзначаємо паси Шабанова і Де Пени) завершувалися не найкращими ударами. Олександрія вибігла в контру, яку завершував Третяков. З останнім до кінця відіграв Сидорчук, тому знову команді Шарана дозволили пробити лише метрів з 20-и. А оце вже момент. На 50-й хвилині Дубра виграв верх у Гармаша і пробив з близької відстані. Пощастило киянам, що вище. Де Пена гостро закинув у штрафний на Соля, однак Фран пробивав не з найзручнішого становище – теж над воротами.

Де Пена завалив вихід 3 в 4. Треба було віддавати Солю, а пішов некомфортний пас на Гармаша. Епізод завершив Буяльський дуже неприцільним ударом. За ударами 10:8, але Олександрія влучає частіше (3:1). Олександрія цікаво виходить в атаки і регулярно завершує їх ударами. Ковалець пробив вище, пройшовши центром. Третьяков з гострого кута завершував прохід Мірошніченка лівим краєм. Усередині другого тайму Вербіч замінив Гармаша – одного з найгірших у Динамо цього дня. Словенець перейшов на позицію під нападниками. Попов завалив Ковальця. Небезпечний штрафний виконав Гречишкін на 71-й. Шабанов головою прийняв потужний удар на себе.

Після 74-ї активізувались і динамівці. Попов ледь не перевисів у повітрі Паньків. а Миколенко не зумів добити верховим ударом. Після класного індивідуального проходу Вербіча Де Пена пробивав у дальній – воротар збірної України зумів парирувати так, щоб ні Солю, ні Циганкову не дістався м’яч. Сидорчук перекинув стінку, але не створив проблем для Паньківа. Жерсон вийшов замість Соля на 81-й. Михайличенко продовжує практикувати пізні заміни. Суха серія Франа в офіційних зустрічах, до слова, триває уже майже 8 місяців.

Шабанов у боротьбі зі своїм же Бущаном ледь не зрізав у власні ворота. Який момент на 89-й! Сітало закинув у воротарський, але Банада замість удару виконав щось схоже на пас. Циганков ударом зі штрафного знайшов воротаря. Динамо перервало безпрограшну серію Олександрії, яка тривала з 31-го серпня 5 матчів поспіль. Кияни набрали 23 очки і відірвалися від Десни на 3 бали, а від Олександрії та Зорі – на 4.

Команда Шарана не відбивалася, а намагалася грати конструктивно. Велика кількість ударів, щоправда, була без високого вихлопу. Свої найкращі моменти гості чи то не доводили до нормальних пострілів, чи то марнували поганими рішеннями. Якби Олександрія була раціональнішою, зачепилася б за нічию. А так вийшло, що це була гра до одного гола. Хто першим забивав, отримував велику психологічну перевагу. Відкрий рахунок олександрійці, кияни могли б і не відповісти двічі. Гра гостям ніби й давалася, але це була ілюзія легкості. Динамо свідомо до цього підводило.

Варто відзначити захист гостей – навіть коли випускали того ж Соля, Гармаша чи інших господарів на ударні позиції, завжди встигали накривати. Ковалець, Лучкевич, Пашаєв і Безбородько організували не одну небезпечну атаку. Сітало і Задерака теж досить продуктивно вийшли на заміни. А ось Третьякову заважала надмірна егоїстичність на завершальній стадії. Зрештою, за гострими атаками гості навіть перевершили киян на 4 позиції, хоча в ударах і поступилися.