Кропивницькі баскетболісти пробилися у вісімку найсильніших клубів Першої ліги

© BC "UniverBasket" у соцмережі Facebook

Кропивницький БК «Золотой Век-2 ФФВ ЦДПУ» існує усього перший сезон, однак це не завадило хлопцям Андрія Бабенка пробитися у вісімку найсильніших клубів Першої ліги. На шляху до чвертьфіналу дубль «золотих» вибив із боротьби за медалі номінального фаворита протистояння, переможця «Групи 1» харківський БК «Універбаскет». Причому, щоб виявити сильнішого, команди провели усі відведені регламентом три зустрічі серії.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби БК «Золотой Век».

У першому матчі 1/8 фіналу плей-оф Першої ліги, який команди проводили в Харкові, «золоті» зупинилися за крок від переможного результату, поступившись одним пунктом аж у другому овертаймі зустрічі – 91:92. Матч відповідь у Кропивницькому вже проходив під диктовку кропивничан і завершився заслуженою перемогою господарів – 91:82.

Напередодні вирішального двобою в Харкові головний тренер команди Андрій Бабенко відзначив, що в першій грі проти «Універбаскету» його підопічним просто не пощастило. Хлопці провели чудову гру, добре боролися і мали усі шанси завершити поєдинок на свою користь ще в основний час. Були близькими до успіху і в першому овертаймі. Та й у другій п’ятихвилинці команда до останніх секунд мала у своєму активі +1 очко. Але один точний кидок харків’ян перевернув усе з ніг на голову. У Кропивницькому команди подарували вболівальникам ще один напружений поєдинок, але за рахунок самовіддачі та неймовірного бажання «Золотой Век-2» у підсумку заслужено зрівняв рахунок в серії.

«Універбаскет» посів перше місце у своїй групі. Ми ж були четвертими. Перед першою грою, можливо, трохи себе недооцінювали. Але коли вийшли на паркет, то зрозуміли, що нам по силам пройти цю команду. Ми повірили у це, – зазначив після тріумфу у домашньому матчі проти слобожан один із лідерів «золотих» Олександр Петров.

29695261_1642491495847164_7700855183244263424_o
Олександр Петров під час атаки

Саме перемога у Кропивницькому у підсумку стала доленосною для «Золотого Века-2». Команда Андрія Бабенка не лише зрівняла рахунок у протистоянні, а й здобула своєрідну психологічну звитягу. Тому й не дивно, що на вирішальний двобій до першої столиці кропивничани їхали лише з однією думкою – перемогти і вийти в 1/4 фіналу.

З перших хвилин третього матчу серії підопічні Андрія Бабенка підкріпили свої амбіції змістовною і активною грою на майданчику. Вже до середини чверті «золоті» забезпечили собі комфортні 10 очок переваги, які, втім, до кінця періоду втримати не змогли, вигравши чверть – 26:18. Харків’яни на очах власних вболівальників навіть не думали здаватися і за першої ліпшої нагоди намагалися до мінімуму скоротити відставання в рахунку. За рівнем напруги і боротьби звітна гра мало в чому поступалася попереднім двом поєдинкам серії. Незважаючи на це, перевага «золотих» по ходу зустрічі була красномовною: гості контролювали хід гри і вели в рахунку протягом левової частини поєдинку.

Уже до середини другої десятихвилинки кропивничани вдруге напрацювали +10 очок переваги. Цього разу харків’яни, які досить часто помилялися як у нападі, так і у захисті, не знайшли контраргументів грі суперників – 56:46 – перша половина зустрічі була за гравцями «Золотого Века-2».

Після великої перерви характер гри майже не змінився. Господарі не полишали надій переломити хід протистояння, у той час як «золоті» намагалися розвити свій успіх та збільшити перевагу в рахунку. За такої непоступливої боротьби, де кожному із суперників потрібна була лише перемога, здобута у першій половині гри перевага, стала ключовою: підопічні Андрія Бабенка відстояли необхідний результат – 74:63 (23:18, 18:13, 15:15, 18:17) – і вийшли в 1/4 фіналу плей-оф!

Найрезультативнішими гравцями у складі «Золотого Века-2» у вирішальній грі в Харкові традиційно стали Олександр Петров, який записав на свій рахунок черговий дабл-дабл (25 очок, 16 підбирань), Микита Мизь (26 очок, 7 підбирань) і Владислав Лукінський (10 підбирань, 6 очок). Однак не можна також не відзначити результативні дії на майданчику Євгена Мутеля, Руслана Фортуни, Олександра Хапуна, Андрія Вербового і Євгена Саламахи, без яких сьогоднішній успіх кропивничан був би неможливим.

Зазначимо, на стадії 1/4 фіналу на команду Андрія Бабенка чекає не менш складне протистояння із луцьким БК «Старий Луцьк-Університет», гравці якого також у третій дуелі серії мінімально подужали суперників із БК «Тернопіль-ТНЕУ» – 83:79.

Казка «Золотого Века-2» продовжується! Наступну сторінку цієї захоплюючої історії наші «золоті» писатимуть уже зовсім скоро – 13, 15 і, за потреби, 18 квітня.