Важливо

UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ  покаже спецпроект про депортацію кримських татар

Фото: apostrophe

Сьогодні, 18 травня, телеканал UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ  транслюватиме спецпроект кримських колег, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день виповнюється 75 років примусової депортації кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму.

Про це Першій електронній газеті повідомили в прес-центрі Суспільного Мовлення.

З 13:00 до 21:30 в ефірі телеканалу журналісти UA: КРИМ спілкуватимуться з представниками кримськотатарської діаспори, експертами-політологами, посадовцями й митцями, розкажуть про політику України щодо Криму й кримських татар, а також дізнаються, як відзначають цей день в Україні та світі.

Плануються прямі включеннями з Криму, Туреччини, Росії, Польщі, Румунії та Узбекистану, спілкування з послами України в Латвії, Канаді й Франції, скайп-включення міністра культури Євгена Нищука. А також трансляція відкриття виставки “Вкрадений Крим” у Національному комплексі “Експоцентр України”, концерту-реквієму за участі Президента України Петра Порошенка, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва й голови Меджлісу кримськотатарського народу Рафата Чубарова.

“Депортація кримських татар з їхньої історичної батьківщини в 1944 році — це частина української історичної пам’яті, адже іншої батьківщини, окрім України й Криму, у кримських татар немає. Наш спецпроект до 75-ї річниці цієї трагедії — не лише про минуле кримськотатарського народу, а й про його сьогодення й майбутнє. У 2015 році Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом, а сьогодні ми маємо ще одну дипломатичну перемогу — факт геноциду визнала Латвія. З таких кроків складається нова історія народу, і ми прагнемо про неї розповісти”, — розповів виконавчий продюсер UA: КРИМ Осман Пашаєв.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар