Важливо

Як кропивничани забруднюють своє місто

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Кропивничани систематично забруднюють і захаращують територію міста різноманітними відходами. Крім звичайного побутового сміття, у Кропивницькому також виливають у річки фекалії та палять хімічні відходи. 

Про це сьогодні, 19 жовтня, під час депутатського дня на тему “Екологічна ситуація в місті, оцінка існуючого становища” розповів начальник спецінспекції міста Андрій Максюта, інформує Перша електронна.

За його словами, цього року спецінспекція склала 19 протоколів за незаконне злиття фекалій у річки та посадки; 3 протоколи за спалення хімічних відходів; 124 протоколи за викидання сміття у невстановленому місці; 45 протоколів за спалення листя; 15 протоколів за влаштування стихійних сміттєзвалищ; 5 протоколів за розриття небезпечних відходів; 23 протоколи за знищення дерев.


Нагадаємо, неподалік Кропивницького розкопали захоронення радіоактивного металобрухту.

Як виявилося, екскаватор, який правоохоронці затримали на місці, належить головному інженеру комунального підприємства “Універсал 2005” Ігорю Тюріну.

Питанням подальшої долі займаються на державному рівні. Частину з них хотіли вивезти у Чорнобильську зону.  Крім того, рівень радіації лише у певних точках перевищує норму. А державна інспекція ядерного регулювання України класифікувала подію 13 липня, як таку, що має всі ознаки радіаційної аварії.

15 серпня на засіданні адмінкомісії міської ради Кропивницького мали розглядати протокол спецінспекції щодо незаконних земельних робіт в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище” неподалік Кропивницького.  Ігор Тюрін прийшов на комісію з адвокатом, який клопотав дати їм можливість ознайомитися з протоколом, який на нього склав спецінспектор. Оскільки вони мають на це повне право, згідно адмінкодексу, розгляд протоколу перенесли на наступне засідання комісії.

5 вересня адміністративна комісія міської ради Кропивницького оштрафувала одного з фігурантів розкопок радіоактивного металу в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”. Євген Жолобов отримав максимальну за санкцією статті суму штрафу – 1360 грн.

А вже 7 вересня забруднений Цезієм-137 металобрухт знову почали розкопувати. Цього разу – не екскаватором, а лопатами. Копачів тоді затримали на місці.

Адмінпротокол складений кропивницькою спецінспекцією на власника екскаватора Ігоря Тюріна розглядала адмінкомісія селищної ради.

Згодом адмінсправу щодо Ігоря Тюріна – власника екскаватора, яким проводили незаконні земельні роботи неподалік Кропивницького в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”, закрили.

7 вересня спецінспекція затримала 3 громадян на вул. Аджамській у Кропивницькому, які повторно розрили звалище небезпечних радіоактивних відходів. А 18 вересня двох із них оштрафували на 1360 грн.

 Дмитро Васильєв, Перша електронна газета
Поширити:

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*