Важливо

За повторне розриття радіоактивного металу двоє кропивничан отримали максимальний штраф

фото з Фейсбук-сторінки Андрія Максюти

Як вже повідомляла Перша електронна, 7 вересня, спецінспекція затримала 3 громадян на вул. Аджамській у Кропивницькому, які повторно розрили звалище небезпечних радіоактивних відходів. Сьогодні, 18 вересня, двох із них оштрафували на 1360 грн.

Про це кореспонденту Першої електронної повідомив начальник спецінспекції Кропивницького Андрій Максюта.

“На початку вересня спіймали 3 громадян, які вели незаконні земляні роботи у даному місці. Відносно двох із них адміністративна комісія розглядала протоколи про адміністративні правопорушення. Вони отримали максимальний штраф, який передбачений за цією статтею – 1360 грн”, – розповів Андрій Максюта.

За словами начальника спецінспекції, порушники залучили клопотання свого адвоката, який просив перенести справу з огляду на свою зайнятість, але комісія не прийняла клопотання і сьогодні оштрафувала громадян.

Крім того, Андрій Максюта зазначив, що сьогодні їхні покази відрізнялися від тих, які були надані на місці події. Порушники пояснювали, що просто їхали мимо, а у посадці побачили мотори та куски металу, які вони загрузили в автомобіль і нічого не копали. А метрові кар’єрні кирки взяли з собою випадково.

“Коли відбувалося затримання, з чоловіками була лопата, два дороговартісні металошукачі, кар’єрні кирки, автомобіль “Москвич”, який уже був навантажений металом. Мотори, про які йшла мова, не просто валялися, а були захоронені за дорученням міськради на певній глибині. По периметру стояли близько 10 табличок державного стандарту “радіаційна небезпека”, які інформують про те, що на даній території шкідливо перебувати. Тим більше, новина про звалище радіаційних відходів викликала ажіотаж у сіспільстві та ЗМІ. На місці порушники сказали, що дізналися про це від водія екскаватора, а сьогодні – що просто ходили і шукали метал”.

Третій громадянин, який розкопував метал, сьогодні не з’явився на засідання спеціальної інспекції. Із огляду на це, по його справі поки що немає результату.


Нагадаємо, неподалік Кропивницького розкопали захоронення радіоактивного металобрухту.

Як виявилося, екскаватор, який правоохоронці затримали на місці, належить головному інженеру комунального підприємства “Універсал 2005” Ігорю Тюріну.

Питанням подальшої долі займаються на державному рівні. Частину з них хотіли вивезти у Чорнобильську зону.  Крім того, рівень радіації лише у певних точках перевищує норму. А державна інспекція ядерного регулювання України класифікувала подію 13 липня, як таку, що має всі ознаки радіаційної аварії.

15 серпня на засіданні адмінкомісії міської ради Кропивницького мали розглядати протокол спецінспекції щодо незаконних земельних робіт в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище” неподалік Кропивницького.  Ігор Тюрін прийшов на комісію з адвокатом, який клопотав дати їм можливість ознайомитися з протоколом, який на нього склав спецінспектор. Оскільки вони мають на це повне право, згідно адмінкодексу, розгляд протоколу перенесли на наступне засідання комісії.

5 вересня адміністративна комісія міської ради Кропивницького оштрафувала одного з фігурантів розкопок радіоактивного металу в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”. Євген Жолобов отримав максимальну за санкцією статті суму штрафу – 1360 грн.

А вже 7 вересня забруднений Цезієм-137 металобрухт знову почали розкопувати. Цього разу – не екскаватором, а лопатами. Копачів тоді затримали на місці.

Адмінпротокол складений кропивницькою спецінспекцією на власника екскаватора Ігоря Тюріна розглядала адмінкомісія селищної ради.

Згодом адмінсправу щодо Ігоря Тюріна – власника екскаватора, яким проводили незаконні земельні роботи неподалік Кропивницького в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”, закрили.

Володимир Дедей, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар