Важливо

Рятувальники провели грибний рейд

Упродовж осені працівники Управління ДСНС у Кіровоградській області спільно із ЗМІ проводять рейдові перевірки місць збирання та стихійного продажу грибів. Застереження щодо небезпеки вживання дикорослих грибів серед громадян залишаються найбільш дієвим способом запобігання отруєнням.

 

І привід для рейдів є – тільки впродовж першого місяця сезону на лікарняні ліжка потрапило вже 19 жителів Кіровоградської області, з них – 5 дітей, наймолодшому з яких всього три роки. Тільки у Гайвороні, за святковим столом грибами отруїлося відразу шестеро людей.

2 жовтня такий рейд пройшов у с.Підлісне Олександрівського району, де поблизутраси масово продають гриби, назбирані у Червоно-Нерубаївському лісі. Дорогою проїжджають безліч автомобілів, тому кількість тих, хто купив і спожив ці гриби досить велика та не підлягає обліку. Рятувальники спілкувалися як з покупцями, так і з продавцями грибів. Проте, всі продавці впевнено твердять, що добре знаються на своєму товарі. На жаль, немає узагальненої статистики, скільком людям обірвала життя ця смачна страва.

Рятувальники роздали усім листівки, в яких зазначається, що не варто збирати грибів поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях; не потрібно збирати грибів з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих. Не треба порівнювати зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках – вони незавжди відповідають дійсності. Гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. Значна частина грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів поспіль, також може статись отруєння.

Під час підготовки матеріалу до пожежно-рятувальної служби області знову надійшли повідомлення про ще два нових випадки отруєння. Управління ДСНС у Кіровоградській області настійно рекомендує дослухатися до порад та не вживати дикорослих грибів.
Під час рейду на стихійному ринку рятувальники закликали покупців купувати гриби тільки промислового виробництва, на яких є сертифікат якості. А от дітям, людям похилого віку та вагітним жінкам взагалі не можна вживати ніяких грибів.

За матеріалами прес-служби У ДСНС в області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар