Важливо

Історик Тарас Чухліб наполягає на українській назві для Кіровоградщини (ВІДЕО)

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Відомий український історик, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор Науково-дослідного інституту козацтва Тарас Чухліб на громадських слуханнях щодо перейменування Кіровоградської області висловився за присвоєння нашому регіону дійсно історичної української назви.

Тарас Чухліб продемонстрував присутнім на давніх картах, що наша область це  території розселення козаків, і що в реальності саме козаки створили на території сучасної Кіровоградщини поселення, які трансформувалися у районні центри, містечка, селища та села.

Також історик назвав більше десятка назв районних центрів, які мають козацьке походження.

Щодо назв для нашої області, Тарас Чухліб запропонував назви Інгульська, чи Великоінгульська, або ж Задніпровська.

«Як на мене, то я б назвав цю область Івано-Мазепинською, на зразок Івано-Франківської. Це ріже слух, комусь це смішно, але, товариство, сьогодні ми стаємо або мазепинцями, або путінцями, третього на дано», – образно підсумував науковець.

Читайте також: На обласних громадських слуханнях про перейменування окреслили основні варіанти нової назви для Кіровоградщини (ФОТО)

Поширити:

Залишити коментар:

коментар