Воїни культурного фронту відкрили у Кропивницькому 72-ий концертний сезон

Кіровоградська обласна філармонія вчора, 2 листопада, відкрила свій 72-ий сезон концертом «А музика звучить…».

Повністю заповнений зал – на таланти Кіровоградщини з’їхалася подивитися вся область. На сцені давно вже впізнавані й улюблені колективи – «Концертіно», «Єлисавет-ретро», «Зоряни». В освітленні, оформленні сцени та костюмах артистів філармонія зробила акцент на класиці – червоний, чорний і білий. Нічого зайвого, нічого екстравагантного – все гармонійно поєднано. Лише соліст філармонії Владислав Бурага, одягнений у камуфльовану форму, вибивався із загальної концепції.  Але це не викликало дисонансу – ведуча декілька разів зі сцени нагадувала, що працівники філармонії – воїни культурного фронту, які у часи війни так само необхідні й важливі, як і військові зі зброєю.

"Концертіно"
“Концертіно”

На сцені звучить спочатку Вівальді та Кальман у виконанні «Концертіно», потім – Брамс, Шамо та Штраус, яких творчо переосмисли музиканти «Єлисавет-ретро».

Крім метрів та давно вже відомих – Сергія Дьоміна та Ярослава Страшного – на сцену філармонії вийшли й зовсім молоді та юні дарування. Зокрема, для Олени Колосюк це був дебютний виступ. І екзамен на талант та артистичність вона під пильним оком наставниці – народної артистки України Антоніни Червінської (яка спостерігала за дівчиною з глибини залу), – здається, із успіхом склала. А молодий, але вже досить відомий соліст Владислав Бурага, своєю піснею «Герої» змусив захлинутися зал в оплесках та оваціях. До речі, пісня написана кропивницькими авторами.

DSC_0809
Владислав Бурага

Користуючись нагодою, філармонія подякувала своїм доброчинцям.

«Ми дуже вдячні обласній адміністрації та раді за комфортабельний автобус, на якому маємо можливість тепер їздити на гастролі. А також дякуємо меценату – народному депутату України Станіславу Березкіну, який постійно підтримує філармонію у її творчих проектах. Три місяці тому наші «Зоряни» повернулися із гастрольного туру в Болгарію, куди вони мали можливість поїхати завдяки його підтримці», – оголосила зі сцени ведуча концерту Анна Шуть.

DSC_0827
Олена Колосюк

Ну і, звісно, не обійшовся святковий концерт без запальних танців академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни». Вони радували глядачів останню годину концерту запальними танцювальними композиціями, яскравими костюмами і майстерністю. А його солістку Тетяну Яковенко зал ще довго не хотів відпускати зі сцени бурхливими оплесками.

Наостанок директор Кіровоградської обласної філармонії Микола Кравченко звернувся до залу із словами вдячності.

«Сьогодні вам не завадив дощ. Ви приїхали з Гайворона, з Голованівська, щоб засвідчити свою любов до Його Величності Артиста. Ми багато гастролюємо. Нас гарно приймали в Америці, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Греції, але ми завжди вертаємося сюди, до свого гнізда, до рідного міста, до тебе, наш глядач. Я дякую долі, що є у нас такі артисти, що є мудре керівництво. Багатьом нашим артистам пропонували залишитися у Франції, Америці, але вони, як співав сьогодні наш провідний актор, поверталися до свого гнізда. Тому що для них це найдорожче. Свято вдалося. Завдячуючи всім нам», – сказав слова вдячності Микола Кравченко.

По закінченню концерту від дарунків буквально вгиналася сцена. Аудиторія шаленими оплесками та сотнями квітів подякувала воїнам культурного фронту за чудовий концерт.

DSC_0786
DSC_0820
DSC_0828

DSC_0773 DSC_0854 DSC_0887

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до Воїни культурного фронту відкрили у Кропивницькому 72-ий концертний сезон

 1. Добрий день! Поясніть, будь ласка, чому не має жодного слова про солістів “Обл.Філармонії”м.Кіровоград (Кропивницький) таких,як Клоц Іванна, Гасленко Артем (“молодий соліст”), Яковенко Тетяна? Чи ця статя замовлення?…

  • По-перше, про Яковенко написано. По-друге, ви не зовсім правильно протлумачили слова “для розігріву”. Це не значить погано – це значить те, що артисти якісною музикою налаштовували глядачів на якісний концерт. По-третє, про артистів писала, які мені найбільше запам’яталися і вразили. Чи варто було в кінці зробити довгий список із тих, хто виступав? Хороший такий список із 20 імен)) А стосовно замовної статті… Думаю, таке і замовляти немає смисла кому. Якщо треба буде придлубатись до роботи філармонії – можна знайти інші способи, набагато цікавіші.
   А загалом, якщо Ви працівник філармонії і Вам щось не подобається, можете зателефонувати мені особисто – розкажите як треба про Вас писать.
   Мій робочий номер – (067) 520-10-70

 2. Коментуючи Вашу статтю :”На сцені звучить спочатку Вівальді та Кальман у виконанні «Концертіно», потім – Брамс, Шамо та Штраус, яких творчо переосмисли музиканти «Єлисавет-ретро». Але це, здебільшого, для розігріву, налаштування публіки – основний акцент працівники філармонії зробили на українських піснях – естрадних, сучасних та написаних спеціально для артистів, що виступали.
  Акцентуючи вище згадане:
  “Але це, здебільшого, для розігріву, налаштування публіки”,
  Ви вважаєте, що «Єлисавет-ретро» та солісти, не заслуговують поваги Українсого народу та мистецького надбання?

Коментарі заборонені.