Важливо

Надія Савченко повернулася в Україну

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Українська льотчиця Надія Савченко, сьогодні, 25 травня, повернулася до України. Президентський літак із Савченко на борту прилетів з Ростова-на-Дону до Києва.

Президент Путін підписав сьогодні указ про помилування української льотчиці, і її обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва.

По прибуттю в аеропорт “Бориспіль” Надія Савченко вийшла до журналістів, які чекали на неї. Це її перше спілкування із пресою після повернення в Україну.

“Я хочу попросити вибачення у всіх матерів, чиї діти не повернулися. Я зроблю все можливе, щоб кожна дитина повернулася”, – сказала вона. Виступ Савченко був дуже емоційним.

Надія також зазначила, що вона дуже відвикла від спілкування з людьми і попросила її не торкатися, бо дуже відвикла від тактильних відчуттів.

“Просто дайте мені трохи часу оговтатись, прийти у себе”, – попросила Надя.

Після цього Надію, разом з матір’ю та сестрою, повезли у президентському кортежі до Адміністрації Порошенка.

Тим часом, російські військові Алєксандр Алєксандров та Євгеній Єрофєєв вже прибули до Москви. У арепорту їх не зустрічали офіційні особи.

Нагадаємо, українська льотчиця Надія Савченко потрапила в полон бойовиків в Луганській області 17 червня 2014 в районі міста Щастя.
Після численних допитів Савченко незаконно перевезли через кордон з Російською Федерацією з мішком на голові. До 30 червня її тримали у воронезькому готелі “Євро” під охороною озброєних людей в масках.

У РФ над Савченко розпочався суд, її звинувачували у вбивстві російських журналістів, незаконному перетині кордону. При цьому захист Савченко на суді наводив докази невинуватості Савченко. За свідченнями Савченко, одним з її викрадачів був політконсультант, помічник Суркова (радник Путіна), член громадської палати Москви Павло Карпов, який раніше працював в АП Путіна. Той заперечував свою причетність.

22 березня Донецький суд Ростовської області РФ засудив Надію Савченко до 22 років ув’язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч російських рублів.
Водночас суд зарахував у термін Савченко перебування під вартою з 30 червня 2014 року.
Таким чином, згідно з вироком, вона мала провести 20 років у російській тюрмі.

У свою чергу 18 квітня в Україні Голосіївський районний суд Києва засудив російських військових Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, яких було затримано на Луганщині, до 14 років ув’язнення з конфіскацією усього майна.

За “законом Савченко”, їм повинні були зарахувати 1 день перебування в СІЗО як 2 дні основного покарання, тобто Єрофеєв і Александров відбули вже майже 2 роки ув’язнення.
Президент Порошенко одразу ж після вироку Савченко виступив із заявою обміняти її на Александрова та Єрофеєва.

Російські громадяни Єрофеєв та Александров були затримані 16 травня 2015 року під час бойового зіткнення в районі міста Щастя на Луганщині. При затриманні вони підтвердили, що є російськими військовими. Також про це Александров та Єрофеєв заявляли у своїх ранніх інтерв’ю, коли перебували у шпиталі в Києві. Однак Кремль заявив, що Александров і Єрофеєв звільнилися зі збройних сил РФ.
Згодом Александров та Єрофеєв почали заявляти, що приїхали на Донбас як добровольці.

Колегія суддів визнала винними російських військовослужбовців у веденні агресивної війни за попередньою змовою, сприянні терористичній організації, здійсненні теракту.

за матеріалами Української правди
фото: Владислав Содель

Поширити:

Залишити коментар:

коментар