Важливо

На Milan Fashion Week презентували колекцію на основі подільських вишиванок (ФОТО)

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

На Milan Fashion Week презентували колекцію Sportmax AW16-17, у якій легко вгадуються мотиви традиційної вишивки українського Поділля. Про це йдеться у статті на сайтіUkrainian Fashion Week.

Sportmax-8

Sportmax-9

Sportmax-10

Sportmax-11

шоу Sportmax на MFW

«Дизайнери гармонійно поєднали фактури, форми, силуети та кольори. Образи вийшли розкішні та комфортні водночас. Творці підкреслюють, що при створенні надихалися екзотикою Марокко, де безліч унікальних етнодивовиж. Помітною є інтерпретація марокканської мозаїки. Але на декількох моделях українці одразу впізнали вкрай знайому традиційну вишивку Поділля», — йдеться у матеріалі.

Sportmax-12

Sportmax-13

спеціальний проект VYTOKY на UFW

Декор суконь і блузок вражаюче схожий на оздоблення на сорочках Заліщицького та Борщівскього районів Тернопільської області, а також Глибочицького та Заставнівського районів Чернівецької області.

Юрій Мельничук, заступник генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара» розповідає, що саме таке вишиття і саме такі геометричні узори побутували на території українського Поділля наприкінці 19-го – початку 20-го століття. Майстрині вишивали вовняними нитками, унікальними «кучерявими» швами.

Sportmax-14

Sportmax-15

Sportmax-16

Sportmax-17

Фото з етнографічної колекції КРОВЕЦЬ

Нагадаємо, Поді́лля — історико-географічна область України, яка охоплює територію сучасних Вінницької, Хмельницької (без північної смуги), Тернопільської (південь), північні райони Одеської області, а також прилеглі території Кіровоградської (приблизно – Гайворонський, Ульяновський, Голованівський райони), Житомирської, Черкаської,  Івано-Франківської та Львіської областей.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар