Важливо

Пам’яті Володимира Івасюка

Вечір пам’яті Володимира Івасюка «Не падають зірки із неба… Ідуть зірки у небеса» відбувся вчора, 13 листопада, в Кіровоградському художньому музеї.

Ініціаторами проведення заходу стали викладачі й студенти факультету філології та журналістики (Ірина Ткаченко, Олександра Панченко та інші). Проведення пам’ятної зустрічі не було прив’язане до якоїсь круглої дати чи річниці – поштовхом для неї стало відвідання в жовтні у Чернівцях квартири-музею В. Івасюка групою викладачів і студентів. Повернувшись до Кіровограда, вони запалилися ідеєю розповісти про цю видатну постать ширшому колу Кіровоградської молоді. Адже саме молодь є найменш обізнаною з творчістю талановитого українського композитора, який прославив українську пісню на весь світ. І хоча його пісні іноді звучать в ефірі радіо і телебачення (найбільше – «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» та ін.), проте не так часто як би того хотілося. Та й ототожнюють їх молоді люди здебільшого не з автором, а з виконавцями. А про біографію і трагічну загибель митця вони, як показало опитування студентів університету, взагалі майже нічого не чули.

Під час заходу демонструвалися уривки з документального фільму «Життя моє – обірвана струна» (2007) режисера Сергія Сотниченка, зйомки якого проходили в Кіцмані, Вижниці, Чернівцях, Львові та Києві. Пісні Володимира Івасюка під гітару виконував Кирило Поліщук. Студентка Ольга Макаревич запропонувала свій живописний проект – серію малюнків, навіяних піснями Володимира Івасюка, а також диски з його піснями у виконанні самого автора (дизайн обкладинки і компакт-диску теж зроблений Ольгою). Зібрані кошти організатори планують переслати Чернівецькому меморіальному музею Володимира Івасюка.

[nggallery id=64]

Наприкінці зустрічі виступили Василь Бондар, голова обласної організації Національної спілки письменників, Олександр Ратушняк, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Валерій Лебідь, координатор молодіжного руху «Не будь байдужим» на Кіровоградщині, Олександр Сікорський, член журі Всеукраїнського фестивалю сучасної молодіжної музики «Червона рута», співробітник художнього музею, які розповіли кожен про свій шлях до Володимира Івасюка і подякували організаторам за наближення до молоді такої непересічної постаті в українській культурі як Володимир Івасюк.

Семен Куницький, спеціально для Першої електронної газети

Поширити:

Залишити коментар:

коментар