Важливо

Посол і студенти

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт вчора, 15 жовтня, виступив з відкритою лекцією перед студентами Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Передісторією такої зустрічі можна вважати гостини кращих студентів у Саймона Сміта, які щорічно влаштовує Спілка носіїв англійської мови English-Speaking Union Ukraine, а також відвідання Лондона. Минулого року саме студент нашого університету став переможцем цього конкурсу, і їздив «на чай до посла». Тепер посол завітав до наших студентів.

В актовій залі педуніверситету зібралося кількасот студентів переважно факультету іноземних мов цього вишу, тому зустріч проходила без перекладача. Саймон Сміт був у гарному настрої, жартував, викликаючи у студентів усмішки і бурхливі оплески.

На початку він звернувся до студентства з півгодинною промовою, в якій стисло виклав європейські перспективи для молоді, висловив сподівання на взаєморозуміння між спільнотами наших держав, розповів про економічні вигоди від співпраці з ЄС. Дуже багато очікувань покладається на Вільнюський саміт 29 листопада, де буде прийматися рішення щодо угоди про асоціацію з ЄС. Він зазначив, що до листопада в України є час для виконання критеріїв, визначених країнами Євросоюзу для підписання угоди, одним з ключових є свобода Ю. Тимошенко, подолання рудиментів вибіркового судочинства.
«Ми переконані, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, то це буде більш мудре рішення для майбутнього України, ніж приєднання до Митного союзу. Україна – суверенна країна, вона сама вирішує що їй робити, але угода про асоціацію, і відповідна програма, це дуже потужний спосіб, щоб показати, в якому напрямку потрібні зусилля і досягнення на благо України» – повідомив студентам Посол Великої Британії.

Він запевнив, що на Україну в Європі чекають, і закликав бути конкурентними. Слід стимулювати розвиток бізнесу, звернутися до досвіду Індії та Китаю. Нова Європа неможлива без України. Обєднаній Європі вже понад 60 років, і вона має одну з найуспішніших економік у світі.

Пан Сміт виявився обізнаним із промисловістю нашого міста, згадав також про давню дружбу Англії та Єлисаветграда: «Досвід співпраці Великобританії з Кіровоградщиною у нас є – це наші промисловці брати Ельворті, які інвестували кошти в будівництво заводу у вашому місті. Потрібно привабити нових інвесторів ідеєю справедливого і конкурентного ведення бізнесу».
Наприкінці зустрічі відбувся зворотній зв’язок із аудиторією – студенти мали змогу підходити до мікрофона і ставити запитання. Вони мали різноманітний характер – про системи освіти в Європі та Україні, про роботу і візовий режим з ЄС, про можливість подорожувати і спілкуватися. На запитання, чи знає містер Сміт українську мову, він непогано заговорив українською, сказавши, що наша мова співуча і мелодійна, і він має намір вивчити її досконало. Це для нього нова територія, яку йому цікаво пізнавати. Втім користуватися нею під час офіційних зустрічей йому ще досить складно, тому на дипломатичній службі послуговується переважно англійською та російською (останню знає краще за українську).

Зустріч була корисною для студентів з різних аспектів – вони мали змогу познайомитися з досвідом багаторічного дипломата, отримати інформацію про ЄС і Великобританію, дізнатися про оцінку економічної та політичної ситуації у світі, а ще ця зустріч подарувала можливість почути живу англійську мову від живого носія.

На згадку про цю зустріч Саймон Сміт отримав у подарунок картину, виконану студентами мистецького факультету.

Семен Куницький

Поширити:

Залишити коментар:

коментар