Важливо

Виставка Майстра

«Місто. Простір світла» – персональна виставка з такою назвою знаного в Кіровограді фотохудожника Олександра Шулешка відкрилася в художньо-меморіальному музеї О. Осьмьоркіна. На ній представлено більше тридцяти робіт майстра, на яких відображені чарівні куточки Кіровограда, міста, в якому Олександр народився, в якому живе і в яке, за його ж словами, закоханий.

[nggallery id=10]

— Коли я дивлюся на знімки Шулешка, ловлю себе на думці, що мені хочеться жити в цьому місті, — такими словами охарактеризував творчість Олександра голова обласної організації Національної спілки письменників Василь Бондар. — Шкода, що автор досі не має виданого фотоальбому.

Художньою фотографією Олександр Шулешко займається більше тридцяти років. Раніше його називали майстром чорно-білого знімку. На колір він перейшов нещодавно, і в новому жанрі нинішню виставку можна назвати дебютною.

Олександр Шулешко в 1989 році з відзнакою закінчив Київський республіканський технологічний технікум Міністерства побутового обслуговування УРСР за спеціальністю «фототехніка». Працював фотокореспондентом у газетах «Народне слово» та «Вісник регіону». Учасник і призер численних обласних, всеукраїнських фотовиставок та фотоконкурсів. Цього року здобув перше місце у Всеукраїнському фотоконкурсі «Україна: мить нашого життя».

У 1997 році він вперше представив на суд глядачів свої художні доробки. У цьому ж таки музеї Осьмьоркіна відбулася персональна виставка «Місто. Люди», на якій експонувалися чорно-білі фотознімки міської архітектури та портрети творчих особистостей.

Згадка про названу виставку надихнула директора видавництва «Імекс ЛТД» Тамару Самиляк. Вона сказала, що Василь Бондар, говорячи про відсутність виданого авторського альбому Олександра Шулешка, буквально вирвав слова з її вуст. І в присутності поважного зібрання урочисто пообіцяла заповнити прогалину до 260-ї річниці Кіровограда, яка відзначатиметься наступного року.

— Навіть назву альбому вигадувати не треба. Вона вже є: «Місто. Крапка. Люди», — додала вона.

Чимало гарних слів почув фотомайстер від своїх друзів, колег шанувальників. Зі словами захоплення й побажаннями виступили голова обласної спілки фотохудожників Володимир Мощинський, краєзнавці Юрій Матівос і Олександр Чуднов, художник Володимир Волохов та інші.

Шкода, від влади ніхто не взяв участь у, без перебільшення, знаменній для міста події. Хоча, як зазначили організатори виставки, запрошення надсилали і до міськвиконкому і в облдержадміністрацію. Однак, неувага владних чинів не зіпсувала свята справжнім прихильникам творчості Олександра Шулешка — Майстра з великої букви.

Олег Бондар, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар