Важливо

Кропивничани закликали СБУ активізувати протидію сепаратизму

Сьогодні, 16 грудня, активісти обласної філії ВО «Рух захисту української мови» та ГО «ДІЯ» (Національний рух «Державницька ініціатива Яроша») провели мітинг під стінами СБУ у Кіровоградській області проти сепаратистських проявів у Кропивницькому.

На акцію прийшли близько десятка кропивничан.

«Це попереджувальний захід – звернення до правоохоронних органів, – говорить активіст Ігор Козуб. – У мене за цей рік назбиралася папка зі зверненнями до СБУ. На них одна відповідь – не вбачаємо злочинних дій. У Донецьку також ніхто не вбачав злочинних дій, поки його не захопили разом з Луганськом. Зараз третій рік у країні йде війна – ніхто нічого не бачить. Тоді теж все було згідно законодавства, без порушень.

Ми звертаємося до вас, як до правоохоронців, – учасники майдану і учасники АТО. Ми бачимо, що ситуація йде до дестабілізації. Відбувся закритий захід у Бахмача – це перший крок до дестабілізації громадськості. Вже потихеньку затихла ситуація з Єлисаветградом. Ці збори знову збурили громадськість, піднялася проросійська муть. Ми це бачимо у соцмережах, у ЗМІ. Якщо не припинити їхню діяльність – це може призвести до некерованих наслідків. Вони ж розуміють, що не перейменують місто на Єлисаветград. Для чого розхитують? Для того, щоб зіштовхнути людей лобами!».

DSC_0115

Під час виступу Ігоря Козуба, із натовпу прозвучало:

«Вы ж неправду говорите. Все хотят историческое имя. Вы больные просто на голову со своим Кропивницким».

Після суперечки чоловік пішов геть, навіть не представившись
Після суперечки чоловік пішов геть, навіть не представившись

Зав’язалася суперечка. Один із учасників акції, Леонід Багно, ударив чоловіка, який ображав мітингувальників.

У коментарі Першій електронній газеті він пояснив свій вчинок.

«Можливо, це був неправильний вчинок. Але неправильно було і в Донецьку, і в Луганську, коли захоплювали. Ми не будемо дивитися і чекати, поки у нас буде так, як у Донецьку», – сказав Леонід Олексійович.

В управлінні СБУ у Кіровоградській області пояснюють, що всі факти сепаратизму тримають під контролем, а також оперативно реагують на звернення громадськості.

«Вчора Ігор Борисович показував нам цю папку. У зв’язку з тим, що там немає ніяких конкретних даних, вони взяті до уваги оперативною службою діяльності нашого управління, – говорить перший заступник начальника управління СБУ у Кіровоградській області полковник Юрій Кулинич. – Ми працюємо над даними фактами».

Стосовно зібрання на радіозаводі полковник повідомив, що зараз перевіряють дану інформацію.

«Наше управління у стороні не стоїть. Будь-яка інформація, яка стосується компетенції управління, перевіряється. Але ще раз повторюсь – це все не миттєво. Потрібен ще деякий час для перевірки даної інформації», – сказав Юрій Кулинич.

Нагадаємо, 12 грудня у Будинку культури “Радій” зібралося близько 500 мешканців Кропивницького. На зібранні було прийняте відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка, депутатів Верховної Ради, міського голови Андрія Райковича, депутатів міськради та облради з приводу повернення місту назви на честь Святої Єлисавети – Єлисаветград.

Зокрема у частині звернення до Петра Порошенка єлисаветградці вимагають внести на розгляд Верховної Ради закон про референдум.

DSC_0116

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

5 коментарів до Кропивничани закликали СБУ активізувати протидію сепаратизму

  1. “Кривичанин закликали СБУ активізувати протидію сепаратизму ”

    Заголовок не отвечает содержанию заметки. “НЕКОТОРЫЕ “Кропивничани ” ……которых было немного…

  2. Просерете і Кропивницький..бо в таборі тих, хто зве себе націоналістами – вчорашні комуністи…А відомі кропивницькі експерти-політологи, котрі працювали на “так званих патріотів” – тепер працюють на єлисаветградців…Чи не так?

  3. Хто на кого працює — це справа кожного. Але доки можна бути сліпими й глухими і вчергове ставати на шляху повернення України в Україну? Її дуже довго видушували й винищували. Але зараз процес уже давно незворотній. Маргінали проросійські, зрозумійте це врешті-решт!

    • Оце ж так справа кожного – вчора регіонали, сьогодні націоналісти, завтра будуть “рашисти”…бо то справа кожного… ЦЕ НАЙСТРАШНІШІ МАРГІНАЛИ!!! Всі ЗМІ належать місцевим олігархам, які теж майки міняють за бабло, але то є справа кожного…отак хтось дере горло за Україну на площі, стрічку носить, а далі – нелегальний бізнес, декларації з мільярдними сумами…справи з Майдану не розслідувані, Савченко літає в Мінськ – бо все справа кожного…Оце і розчленовує Україну, як і оцей “мітинг” недолугий, як глянеш на цю компанію, то й не знаєш чи бути за Кропивницький, коли його комуністи представляють…Місцева політична еліта, усіх кольорів, – суцільна “шльондрівня”!!!

  4. За Україну, по справжньому – лише ті, хто на фронті чи пашуть тут за чесні гроші…все інше – болото

Коментарі заборонені.