Важливо

Уповноваженому ВРУ з прав людини поскаржились на бездіяльність співробітників Кіровоградської міськради

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

КОО «Асоціація Політичних Наук» звернулась до міського голови Кіровограда та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі скаргою на бездіяльність співробітників Кіровоградської міської ради.

«Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», 17 травня на електронну адресу Кіровоградської міської ради були направлені дві петиції, які зібрали необхідну кількість голосів. Відповідно до вимог чинного законодавства, петиції були створені на сайті громадської організації і на розгляд міської ради ми направили її тоді, коли було зібрано 250 голосів» – коментує голова АПН Дмитро Сінченко.

Нагадаємо, що рішенням міської ради, яким було прийнято Положення про електронні петиції, передбачено збір 450 підписів за 45 днів. Хоча, відповідно до Закону, для міст з таким населенням як у Кіровограді, передбачено 250 підписів, а термін їх зібрання – 3 місяці. Прямі норми перехідних положень Закону діють до моменту внесення відповідних змін до Статуту міста.

Рішенням Кіровоградської міськради були прийняті відповідні зміни, проте вони можуть вступити в силу виключно після їх реєстрації в органах юстиції.

Ситуацію пояснила Діана Бондаренко, юрист АПН: «На момент оприлюднення рішення щодо прийняття змін до Статуту наші петиції вже були активними і під ними збирались підписи. Тобто, це рішення у будь-якому разі не може бути застосованим саме до поданих петицій. Адже нормативні акти, як відомо, не мають зворотної дії. Тому до наших петицій застосовуються перехідні положення Закону, в яких чітко прописано, що для таких міст, як Кіровоград потрібно зібрати 250 голосів».

«Згідно з ч.14 ст. 23¹ Закону України «Про звернення громадян» у випадку отримання органом місцевого самоврядування електронної петиції, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання, інформація про початок розгляду такої петиції оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу не пізніш, як через два робочі дні після отримання петиції. На календарі уже 25 травня, а відповіді про початок розгляду петицій чи аргументовану відмову у ньому, на жаль, немає й до сьогодні» – розповідає Дмитро Сінченко.

Активісти «Асоціації Політичних Наук» просять міського голову та омбудсмена розібратись у неправомірній ситуації, що склалась, оприлюднити на веб-сайті Кіровоградської міської ради.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар