Важливо

Хто увійшов до складу Кіровоградської міської та обласної рад (ІНФОГРАФІКА)

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Аналітики Кіровоградського осередку «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» проаналізували досвід новообраних депутатів міської та обласної рад.

Кіровоградське відділення «ВМ ЛЖВ» як ініціатор створення громадської лікарсько-пацієнтської групи при Департаменті охорони здоров’я Кіровоградської ОДА взяло на себе ініціативу в реалізації суспільно-важливих ідей в медицині, з метою раціонального використання бюджетних коштів. Це − відображення бюджетів лікарень в доступному вигляді для звичайних пацієнтів. А також посилення заходів профілактики ВІЛ/СНІДУ на Кіровоградщині.

Однак, активісти зустрілися з небажанням та затягуванням реалізації ініціатив, що сприятимуть раціональному використанню бюджетних коштів з боку Департаменту охорони здоров’я та Кіровоградської ОДА. У зв’язку з цим і вирішили проаналізувати новий депутатський корпус Кіровоградської обласної та міської рад, щоб посилити заходи та налагодити плідну співпрацю в зазначених напрямках з депутатами.

За даними Центральної виборчої комісії, до Кіровоградської міської ради обрали 42 депутати, більшість з яких (23 депутати, а саме 55,8 % від загальної кількості) є представниками бізнесу. По шість представників в депутатському корпусі від когорти освітян та чиновників, що становить 14,2 %. Від представників медицини увійшли до складу ради лише 2 депутати – 4,8%. Така ж ситуація і з пенсіонерами. До Кіровоградської міської ради увійшов навіть один студент (представник ВО «Свобода»). Також один депутат є громадським діячем і один безробітнім. Більшість представників бізнесу балотувалися від політичних сил БПП «Солідарність» (7 депутатів) та ВО «Батьківщина» (5 депутатів). Медики балотувалися від об’єднання «Самопоміч» та ПП «Наш край».

Схожа ситуація і в депутатському корпусі Кіровоградської обласної ради – серед 64 депутатів більшість є представниками бізнесу – 32 депутати (50%). Наступними за чисельністю представники влади − 14 осіб (22%). Лише три депутати обласної ради є представниками медицини (4,7%). Крім того, до складу обласної ради увійшли 7 безробітних (11%), 4 пенсіонери (6,1%), 3 громадські діячі (4,7%) та 1 освітянин (1,5%). Найбільше представників бізнесу пройшли до ради від ВО «Батьківщина» (14 депутатів), БПП «Солідарність» (5 депутатів), ПП «Опозиційний блок» (5 депутатів). Медики ж балотувалися від БПП «Солідарність» (2 депутати) та ПП «Опозиційний блок».

Від представників медицини депутатами в Кіровоградській обласній раді стали троє осіб. Це Олександр Фролов (51 рік, вища освіта, начальник Спеціалізованої СМЧ м. Смоліне, ПП «Опозиційний блок»), Костянтин Чурпій (68 років, вища освіта, Головний лікар Маловисківської ЦРЛ, БПП «Солідарність»), Олександр Шевчук (40 років, вища освіта, завідувач хірургічним відділенням Кіровоградської обласної лікарні, БПП «Солідарність»).

У Кіровоградській міській раді двоє осіб, дотичних до сфери охорони здоров’я:

Олександр Артюх (53 роки, вища освіта, головний лікар Центральної міської лікарні м. Кіровограда, об’єднання «Самопоміч»), Микола Гамальчук (66 років, вища освіта, завідувач Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Кіровограда, ПП «Наш край»).

Кіровоградське обласне відділення «ВМ ЛЖВ» висловлює готовність до співпраці в напрямках раціонального використання бюджетних коштів та надання якісних медичних послуг на Кіровоградщині та закликає долучитись до цього депутатів Кіровоградської міської та обласної рад і Кіровоградську обласну державну адміністрацію.

За матеріалами прес-служби Кіровоградського осередку «Всеукраїнської мережі ЛЖВ».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*