Важливо

Більшість підприємств лісгоспопу Кіровоградщини не зможуть покривати власні витрати

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram
фото В'ячеслава Ємельянова

Нарада за участі керівництва обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств, працівників апарату управління, голови обласної профспілкової організації відбулась 7 листопада в облуправлінні.  

«Ухвалення Кабінетом Міністрів України нової редакції Санітарних правил у лісах України, заплановане підняття мінімальної зарплати, відсутність фінансування з держбюджету та обмежені можливості обласного бюджету, з якого частково фінансуються лісокультурні заходи у степових лісгоспах, – у сукупності ці чинники невдовзі призведуть до зменшення надходжень у лісовій галузі», – зауважила, відкриваючи нараду, начальник управління Наталія Ревенко. – Тому, щоб підприємства вижили і люди не постраждали у питанні оплати праці, а також щоб вистачало коштів на охорону та збереження лісів, необхідно зробити відповідні розрахунки  і, відштовхуючись від фінансових можливостей, планувати подальшу діяльність», – наголосила керівник.

Керуючись проведеними розрахунками, директори лісгоспів озвучили попередні суми надходжень і витрат, які плануються підприємствами на наступний рік.

 

Враховуючи значне зменшення об’ємів заготівлі деревини, перед лісівниками стоїть болюче питання як виживати у 2017 році. Тому, за словами Наталі Ревенко, необхідно посилити контроль за заготівлею та реалізацією кожного кубометра ділової деревини, більше уваги приділяти використанню ріллі та вирощуванню сільгосппродукції. Звести до мінімуму витратний механізм, але при цьому забезпечити належне проведення лісогосподарських заходів та лісокультурних робіт.

У результаті обговорення учасники наради прийшли до висновку, що більшість кіровоградських підприємств у майбутньому не зможуть самостійно цілком покривати заплановані витрати.

“На покриття різниці між надходженнями й витратами по окремих лісових господарствах знадобляться чималі кошти, тож ситуація наближається до критичної”, – висловила занепокоєння Наталія Ревенко і закликала колег  відповідально поставитися до неминучої оптимізації витрат на виробництві.

 

Щоб не дати розвинутися негативному сценарію, потрібно вже зараз віднаходити фінансові можливості, які дозволять забезпечити виконання першочергових лісокультурних робіт і лісогосподарських заходів. На це ближчим часом буде спрямовано дії начальника управління та керівників на місцях.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар