Важливо

Кропивницькі активісти поскаржилися у прокуратуру на депутата

Активісти поскаржились на дії голови бюджетної комісії в Прокуратуру.

Про це заявив Дмитро Сінченко під час прес-конференції активістів громадського партнерства «Рада експертів» та руху «Під контролем!» щодо електронних петицій на сайті громадської організації «Асоціація Політичних Наук».

Заява щодо вчинення правопорушення була подана в Прокуратуру, Поліцію, НАЗК та деяким народним депутатам. У документі йдеться про конфлікт інтересів депутата міськради Кропивницького Ігоря Волкова, що виник під час розгляду петиції про перерозподіл міського бюджету.

«На нашу думку Ігор Волков не мав права не тільки вести засідання комісії під час розгляду згаданої петиції, але й взагалі бути присутнім в залі засідання. Адже одним із пунктів петиції була вимога припинити фінансування «джинси» під виглядом статті «підтримка ЗМІ». А згаданий депутат має пряме відношення до телеканалу TTV, на який програмою передбачено виділити найбільше коштів» – розповів Дмитро Сінченко.

На думку автора петиції, представниці руху «Під контролем!» Олени Сінченко, саме з цим фактом пов’язана така бурхлива реакція на петиції громадських організацій з боку депутата.

«Чому дві попередні петиції, які набрали необхідну кількість підписів на сайті АПН, були спокійно прийняті і розглянуті комісіями міськради? Чому бурхлива необґрунтована критика механізмів та методів збору підписів почалась тільки після цієї, третьої петиції? Напевне тому, що вимогами перерозподілу непрозорих статей бюджету ми зачепили корупційні схеми деяких депутатів», – зазначила Олена Сінченко.

Також, Олена ще раз обґрунтувала вимоги своєї петиції. Ані «пансіонів почесних громадян», ані «підтримки ЗМІ» у решті регіонів України не виявив моніторинг, проведений АПН. Обидві статті були проголосовані з порушенням антикорупційних норм законодавства. Фінансування ветеранських організацій відбувається з грубими порушеннями законодавства, адже виділені гроші невідомо куди зникають, про що свідчить офіційна відповідь міської ради. Відшкодування пільгового проїзду здійснюється лише одному з десятків перевізників, а перевозити пільговиків ми вимагаємо від усіх.

«Все це є нічим іншим, як корупційними схемами, прихованими під «благими намірами» турботи про соціально незахищені верстви населення. На справді ж, на цій турботі наживаються конкретні політики і бізнесмени, не вирішуючи проблеми. Вирішенням проблеми проїзду могли би бути адресні виплати пільговикам, або система електронного квитка. Проблеми громадських організацій – розподіл коштів на відкритих конкурсах проектів. Роботу міськради достатньо висвітлювати на офіційному сайті. А почесним громадянам цілком достатньо визнання, і жодних пансіонів їм не потрібно!» – пояснила свою позицію Олена Сінченко.

Нагадаємо, нещодавно петиція щодо перерозподілу бюджетних коштів набрала 452 підписи на сайті АПН і була розглянута комісією міськради з питань бюджету. Вимоги активістів прибрати з бюджету корупційні статті обурили деяких депутатів, і ті стали вимагати суттєво обмежити право громадських організацій збирати підписи під петиціями на власних сайтах, аргументуючи непрозорістю процесу збору підписів. Зокрема, голова бюджетної комісії Ігор Волков запропонував внести зміни в Порядок розгляду електронних петицій.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар