Важливо

Кропивничани вшанували пам’ять чорноліських отаманів Холодного Яру

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Учора, 14 жовтня, в День захисника України, за ініціативи історика Юрія Митрофаненка, кропивничани відвідали рідні місця легендарних холодноярських отаманів Пилипа Хмари та Миколи Кібець-Бондаренка.

Делегація з обласного центру у складі трьох десятків осіб спочатку завітала до скла Цвітне Олександрівського району. Саме там народився видатний отаман Холодного Яру Пилип Хмара. Кропивничани поклали квіти до пам’ятного знака на честь отамана, який у 1918-1922 рр. чинив запеклий опір більшовицьким загарбникам.

Рідний племінник Пилипа Хмари Юрій Хмара, який мешкає у Цвітному, розповів кропивничанам історії про свого відомого дядька. Дід Юрій розповів, що його батько – молодший брат отамана, розповів історію родини своїм синам лишень як ті відслужили армію і могли тримати язика за зубами.

Після Цвітного делегація з Кропивницького відправилась у рідне село холодноярського отамана Миколи Кібець-Бондаренка Цибулеве Знам’янського району, де відвідали Музей – зелену садибу “Гайдамацька січ”.

Музей-садибу власними руками створив місцевий краєзнавець Володимир Вознюк.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар