Важливо

Військовий з Кіровоградщини: День пам’яті загиблих під Іловайськом треба визнати на офіційному рівні

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram
© hromadskeradio.org

Військовий із Кіровоградщини, який на власні очі бачив “іловайське пекло”, розповідає, на скільки важливо дати цьому дню офіційний статус.

Як повідомляла Перша електронна, ветерани АТО, учасники «Іловайського братерства» написали Електронну петицію до Президента України Петра Порошенка з проханням визнати 29-30 серпня  днями пам’яті за загиблими в «Іловайському котлі». 

Останні дні літа 2014 року для Миколи Нікітіна стали переломними у житті. Саме там чоловік отримав контузію, через яку зараз має статус інваліда. Лікарі ще кілька місяців не могли полегшити біль від поранення, адже прямо з Іловайського “зеленого” коридору військовий потрапив до лап ворога – у полон.

“Визнати день Іловайського котла офіційним днем пам’яті полеглих там військових – дуже важливо. На мою думку, Іловайський котел був, грубо кажучи, навмисно створений Генштабом України. Вони мали достовірну інформацію про те, що заходять російські війська (це було 23-24 серпня). При цьому Генштаб України ніяких дій із деблокади даного котла не прийняв. Саме про це і йдеться в нашій петиції. Тож оскільки цей котел був штучно створений, день гибелі військових у Іловайську треба визнати на офіційному рівні. 29 серпня – День пам’яті загиблих у Іловайському котлі”, – зазначив Микола Нікітін.

Електронна петиція – підтримати 

Нагадаємо, в “Іловайському котлі” загинули військові з кіровоградської області – Дмитро Придатко, Віталій Волкотруб, Сергій Котовий, Ферір Романів, Станіслав Бадіченко, Юрій Бойко, Ярослав Дрьомін, Гордій Кіктенко, Віталій Король, Олександр Куценов, Денис Марченко, Олег Хомчук, Дмитро Цуркан…

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

“До вас звертаються ветерани АТО, учасники «Іловайського братерства» – побратими загиблих патріотів, їх родичі та товариші. В країні триває гібридна війна, назва якої Антитерористична операція!

За два роки повномасштабних бойових дій на сході країни загинуло більше двох тисяч патріотів – захисників Незалежності нашої держави. Протягом двох років війни країна втратила 2269 найкращих синів України, половина з яких полягли саме за декілька днів «Іловайського котлу» в серпні 2014 року!

«Іловайський котел» – найстрашніша трагедія в історії сучасної України. Розслідування цієї провальної операції досі триває. До сьогодні жоден генерал та військовий командувач не може взяти на себе відповідальність за накази, відсутність наказів, загалом командування Іловайською операцією. Все це керівництво було зрадницьким, саме воно призвело до чисельних смертей.

Українці повинні усвідомити і пам’ятати масштабність цієї трагедії! Кожен громадянин країни зобов’язаний вшанувати пам’ять про загиблих патріотів нашої держави!

Оскільки війна в країні ще не закінчена, і визначати та затверджувати офіційні дати, дні жалоби – зарано, «Іловайське братерство» виступає з ініціативою визнати дні 29-30 серпня – днями пам’яті за загиблими в «Іловайському котлі»!

Від імені матерів, дітей, найближчих родичів загиблих побратимів, від імені всього «Іловайського братерства», яке налічує близько тисячі учасників, звертаюсь до вас, пане Президенте України, з проханням та вимогою визнати дні 29-30 серпня – днями пам’яті за загиблими в «Іловайському котлі»

Поширити:

Залишити коментар:

коментар