Важливо

Кропивницькі депутати не проголосували за мораторій на підвищення тарифів

Кропивницькі депутати підтримали депутатський запит про мораторій на встановлення та введення в дію підвищених цін і тарифів для населення Кропивницького на житлово-комунальні послуги, яке підготували фракції ВО «Батьківщина», Радикальної Партії Олега Ляшка та ВО «Свобода».

Як пояснив Олександ Цертій, запит носить рекомендаційний характер.

“Кіровоградська міська рада має діяти у межах владних повноважень. Звернутися до органів державної влади ми маємо право, а от встановити мораторій на тарифи – ні”, – пояснила начальник юридичного управління міськради Марина Смаглюк.

Як інформує Мінрегіон, місцеві громади не мають повноважень накладати мораторій на підвищення тарифів.

“На сьогоднішній день повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги (зокрема, на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, централізоване водопостачання і водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) розподілені між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та органами місцевого самоврядування.

НКРЕКП встановлює тарифи на комунальні послуги  для тих суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких вона здійснює.

У свою чергу для решти суб’єктів господарювання, які не є ліцензіатами НКРЕКП, встановлення тарифів на комунальні послуги здійснюється органами місцевого самоврядування.

При цьому законодавством чітко визначено, що при встановленні цін/тарифів на послуги, які виробляються суб’єктами природних монополій, діяльність яких регулюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до законодавства, повноваження органів місцевого самоврядування поширюються виключно на тариф (складову тарифу), який (яка) не підлягає встановленню цими національними комісіями.

Таким чином рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги приймається виключно уповноваженими органами в межах наданих їм  повноважень.

Повний текст звернення додається

Поширити:

Залишити коментар:

коментар