Кіровоград займає 12 сходинку рейтингу інвестиційної ефективності міст України

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Кіровоград займає 12 сходинку рейтингу інвестиційної ефективності обласних центрів України, складеного рейтинговим агентством “Євро-Рейтинг”.

Як видно з даних дослідження, порівняно з останнім кварталом 2015 року, коли наше місто мало 179 балів, у 2016 році Кіровоград з результатом 155 балів опустився на 4 сходинки

За підсумками 1-го кварталу 2016 року, вперше за весь час спостереження, кращу бальну оцінку у цьому рейтинзі продемонстрував Київ – 220 балів.

Згідно з рейтингом, у Львова – 211 балів, а у Івано-Франківська – 207 балів. Ці міста входять у групу з максимальною інвестиційною ефективністю.

Високу інвестиційну ефективність показали Одеса, Хмельницький, Миколаїв та Луцьк. Інвестиційну ефективність “вище середньої” – Дніпро, Тернопіль, Харків і Ужгород. Рейтингова оцінка решти 11 обласних центрів, серед яких і Кіровоград, не перевищує середній рівень.

Рейтинги інвестиційної ефективності обласних центрів України за підсумками 1-го кварталу 2016 р.

Експерти відзначають, що за чотири квартали чітко сформувалося ядро міст, з успішною інвестиційною політикою. До них відносяться: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Одеса, Миколаїв. Протягом чотирьох кварталів, коли проводилися спостереження, бальна оцінка цих муніципалітетів не опускалася нижче рівня в 179 балів. А за 9-ть останніх місяців їх рейтинг перебував в інтервалі від ineА доineВ.

Решта обласних центрів (за винятком Харкова і Херсона, показники яких росли) протягом 4-х кварталів не демонструвати стабільність. Як правило, вони були схильні до щоквартальним змін, як в сторону зростання, так і в бік зниження. Подібні коливання були пов’язані як з недостатньою інвестиційною активністю так і з невисокою соціально-економічною віддачею від вкладення коштів в міську економіку.

Фахівці агентства очікують збереження присутності в другому кварталі в числі кращих таких міст, як Київ, Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Одеса та Миколаїв. При цьому не виключено, що Київ може поступитися першою позицією, якщо не поліпшить показники інвестиційної активності.

за матеріалами ubr.ua
Поширити:

Залишити коментар:

коментар