Важливо

Кіровоградщина: підприємець заплатить 2 млн грн штрафу за розорення заказника

ПП «Агрофірма «Центр» намагалося переглянути рішення, за яким воно має звільнити ділянку площею 96,8 га на території заказника у Кіровоградській області, і сплатити майже 2 млн грн відшкодування. Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 29 березня – пишуть “Наші гроші”.

У 2006-2011 роках агрофірма самовільно розробляла 96,8 га ботанічного заказника загальнодержавного значення «Садківський степ».

У 2012 році суд зобов’язав «Центр» звільнити ділянку, привівши її у придатний до використання стан, і стягнув 1,96 млн грн шкоди на користь Криниченської сільради (Устинівський р-н, Кіровоградська обл.), на території якої розташований заказник.

У березні 2015 року Агрофірма «Центр» подала заяву про перегляд справи за нововиявленими обставинами. Підприємство вказує, що в судовому порядку було спростовано причетність директора агрофірми до розорення земель заказника, відхилено висновки екологічної та земельно-технічної експертиз, як докази, що підтверджують вину директора в інкримінованих йому злочинах.

Ця заява розглядалася судами неодноразово. Апеляційний суд відмовився переглядати справу, вказуючи на те, що обставини, покладені в основу виправдувального вироку відносно директора, не доводять правомірності використання підприємством ділянки. При цьому фірма фактично вдається до переоцінки доказів, які вже були досліджені і оцінені судом у 2012 році.

У свою чергу Вищий госпсуд взагалі закрив провадження за заявою «Центру» у зв’язку зі спливом трирічного строку для звернення про перегляд справи за нововиявленими обставинами.

Зауважимо, що тим же вироком, за яким було виправдано директора ПП «Агрофірма «Центр», до трьох років умовно було засуджено голову Криниченської сільської ради Миколу Коваля за невжиття заходів по збереженню заказника. Проте у березні 2015 року вирок стосовно Коваля було скасовано, а справу передано на новий розгляд. Восени 2015-го Коваль знову був обраний сільським головою (вже на третій термін, починаючи з 2006 року).

Засновником і директором ПП «Агрофірма «Центр» є Гоча Мдзінарашвілі, який з 2006 року є депутатом Устинівської райради – у 2006-2010 член ВО «Батьківщина», у 2010-2015 член Народної партії Литвина, з 2015 член Радикальної партії Олега Ляшка.

Ботанічний заказник «Садківський степ» був створений указом Президента у 2005 році. Його площа становить 362,3 га.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар