Важливо

Кіровоградці отримуватимуть субсидію за новою процедурою

У призначенні житлових субсидій відбулися зміни. Про це повідомляє сайт кіровоградської облдержадміністрації.

“Доведений Урядом для Кіровоградської області плановий показник – охопити призначенням житлової субсидії 103 тисячі домогосподарств станом на 1 січня нинішнього року було перевиконано і за загальнодержавним рейтингом наша область зайняла 9 місце по Україні”, – про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

Стосовно змін у наданні житлової субсидії, то, за інформацією Олександра Догарова, починаючи з 1 травня нинішнього року значно підвищено ціну на газ, що неминуче призведе до підвищення тарифів на всі житлово-комунальні послуги (6,88 грн за 1 кубометр газу, на відміну від опалювального періоду 2015-2016 років, коли було передбачено 1200 кубометрів газу за ціною 3, 60 грн, а все, що спожито більше – 7,18 грн за кубометр).

Враховуючи вищезазначене, Урядом вжито низку заходів соціального характеру, спрямованих на адресну підтримку домогосподарств, в яких мешкають громадяни з невисокими доходами та продовжено роботу з удосконалення програми житлових субсидій.

Серед найважливіших новацій – норму газу для опалення (було 7 кубометрів) приведено у відповідність до фактичних показників в опалювальний період (5,3 кубометрів) та встановлено на рівні 5,5 кубометрів за квадратний метр опалювальної площі.

Також встановлено норму щодо повернення після закінчення опалювального сезону виконавцем послуг суми невикористаної субсидії на оплату послуг з централізованого опалення, газопостачання та електропостачання до бюджету.

З метою посилення соціальної підтримки дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та внутрішньо переміщених осіб: до сукупного доходу не враховуватимуться державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно.

Окрім того, нинішнього року громадянам надане право не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, у фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник має додати письмове пояснення довільної форми, у якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуватимуться до сукупного доходу.

З нинішнього року змінено також період, на який призначається субсидія на житлово-комунальні послуги – з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар