Важливо

Кіровоградщина: дівчину з ботулізмом лікують без ліків, бо їх нема

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Після вживання м’ясного паштету домашнього приготування дівчина потрапила до обласної лікарні. Вона була госпіталізована до інфекційного відділення обласної лікарні з ознаками ангіни – почервонінням та сухістю слизових оболонок ротової порожнини, утрудненим ковтанням та порушенням зору – не чітке зображення предметів, „сітка” перед очима. На шосту добу після появи перших ознак захворювання було встановлено діагноз – ботулізм.

Протиботуліністична сироватка, яка є специфічним лікуванням, не вводилась через її відсутність в ЛПЗ. Перебіг хвороби легкий, дівчина продовжує лікуватись. Ботулізм підтверджений лабораторно.

Захворювання було спричинене вживанням м’ясного паштету домашнього приготування, в якому накопичився токсин збудника ботулізму (Clostridium botulinum). Можливими обставинами, що сприяли виникненню захворювання, стали порушення умов обробки м’ясної сировини та недостатня її температурна обробка, порушення умов зберігання паштету в домашніх умовах.

Це перший випадок захворювання в області цього року. В 2015 році на ботулізм захворіло четверо дорослих, всі пролікувалися та були виписані додому. Торік перший випадок захворювання також був зареєстрований у березні, джерелом інфекції стали домашні консервовані абрикоси.

ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар