Важливо

Епідеміологічний поріг захворюваності в Олександрійському районі перевищено на 32 %

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Станом на 28 січня епідпоріг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції в Олександрійському районі перевищено на 32%, тоді як протягом минулого тижня спостерігався її спад (водночас у місті цей показник склав 80,4% перевищення). Втім, незважаючи на це, ситуація в регіоні залишається контрольованою. Такі дані кореспонденту Першої електронної озвучила заступник головного лікаря ОЦРЛ Тетяна Прошина.

“Усього з 16 січня (тобто з моменту оголошення всеукраїнської епідемії грипу) за медичною допомогою із симптомами ГРВІ до нас звернулося 220 осіб, у тому числі 120 дітей”, – повідомила заступник головного лікаря ОЦРЛ Тетяна Прошина і додала, що за три дні (з 26 по 28 січня) відбулося збільшення звернень. “У цей період до медзакладів району із симптомами гострих вірусних інфекцій звернулось 83 хворих, що на 10% більше, ніж за весь попередній тиждень”, – зазначила лікар.

Також вона акценувала, що, нащастя, летальних випадків від грипу чи ОРВІ в районі не зафіксовано. Хоча в період оголошення всеукраїнської епідемії грипу в Україні померло 14 осіб.

«Дехто помилково вважає, що захворюваність спричиняють нові штами вірусів, – наголошує лікар. – Однак це не так. Епідемія цього грипу вперше зафіксована у 2009-му. Ще тоді його почали називати «свинячим грипом».

У зв’язку із поступовим збільшення хворих, в ЦРЛ та його підрозділах запроваджено протиепідемічні заходи. У лікарнях, зокрема, обмежено відвідування хворих, введено масковий режим та збільшено кількість профілактичних заходів (на ліки, дезінфікуючі та миючі засоби з районного бюджету додатково виділено 12 тис. грн.). До того ж, з 16 січня в ЦРЛ проводиться щоденний моніторинг захворюваності на різні респіраторні інфекції, грип та їхні ускладнення.

«Жителям району треба бути більш обачними, – звертається Тетяна Прошина, – адже ще до початку масових захворювань на ГРВІ до райлікарні у тяжкому стані звернувся 42-річний чоловік. Більше тижня він лікувався вдома, не звертаючись до медиків. А коли відчув погіршення, вирішив лягти в стаціонар. Госпіталізували його у реанімаційне відділення. Там же в нього констатували двобічну бактеріальну пневмонію та призначили відповідне лікування. Але, на жаль, врятувати чоловіка не вдалося, адже захворювання розвивалося дуже стрімко. Тому ми й просимо людей  вчасно звертатися до лікарів».

Також Тетяна Григорівна звертає увагу жителів району на те,  що у зв’язку з негодою кількість хворих може збільшитись і особливо вразливі до цього діти, вагітні жінки та літні люди. «Починаючи з 16 січня, до нас звернулося 11 вагітних, одну з них ми направили до Кіровограду, констатувавши гостру респіраторну пневмонію. А загалом, більшість наших пацієнтів  – діти у віці до року, які потрапляють у лікарню з гіпертермічними та кишковими синдромами».

У зв’язку з такою ситуацією, вважає моя співрозмовниця, варто, все ж таки,  вакцинуватися проти грипу. Останнім часом профілактичні щеплення проведено 263 особам, у тому числі 96-ти медпрацівникам.

“Тож у разі раптового підвищення температури тіла понад 38 градусів, при головному болі, кашлі, ускладненні дихання, болі в м’язах, – говорить Тетяна Григорівна, – необхідно терміново звернутися до лікаря, адже самолікування може призвести до летальних наслідків”.

Також з посиланням на прогнози МОЗ лікар відзначає, що в лютому очікується наступний епідемічний період. І попередити його краще заздалегідь.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар