Важливо

В’ятрович: “За Єлисаветград на мапі України буде навіть більш соромно, ніж за Кіровоград”

19 січня 2016 року новообрана Кіровоградська міська рада звернулася до Верховної Ради України з рішенням про свою незгоду з перейменуванням Кіровограда на Інгульськ. Перед тим комітет Верховної ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав перейменування міста Кіровограда на Інгульськ. Цю назву вибрали із семи, запропонованих міською радою.

“Єлисаветград – українське місто, назване на честь російської імператриці, у часи, коли Україна була в складі імперії”, — звертає увагу голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Читате також: Викладач розвіяла міфи про нову назву для Кіровограда – Інгульськ

Ідею повернути Кіровограду стару російську назву активно просувають проросійські сили. При цьому вони змінили позицію і твердять, що назва, мовляв, пов’язана не з російською імператрицею Єлизаветою Петрівною, а з фортецею Святої Єлисавети, що була тут заснована в середині XVIII століття.

“За Єлисаветград на мапі України буде навіть більш соромно, ніж за Кіровоград. Адже появу там імені комуністичного вождя з нами ніхто не узгоджував. А от як пояснити нащадкам, що на 25 році незалежності, на другому році війни з Росією, українці самі обрали назву, яка нагадує про колоніальну залежність від тої самої Росії?” — сказав В’ятрович.

Як відомо, підсумки громадських слухань у Кіровограді та експертизи авторитетних академічних установ обґрунтовують неприйнятність перейменування Кіровограда на Єлисаветград. Протест проти назви Єлисаветград свого часу також висловили інтелектуали з Ініціативної групи “Першого грудня”.

Читайте також: Військовий розповів, чим загрожує кіровоградцям Єлисаветград

Поширити:

Залишити коментар:

коментар