Важливо

У Кропивницькій юстиції відмовилися реєструвати смерть воїна. Вдові довелося судитися

Кропивницький міськвідділ державної реєстрації смерті міжрегіонального управління юстиції відмовив вдові загиблого військового у реєстрації смерті її чоловіка. Жінці довелося звернутися до суду.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Кропивницького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Вдова – Юлія – звернулася до центру БВПД і розповіла, що її чоловік Сергій перебував на військовій службі за контрактом ще з липня минулого року. На початку травня пані Юлія дізналася від бойових побратимів чоловіка, що той загинув у Луганській області під час артилерійського обстрілу. Військові на місці події склали акт про смерть Сергія і засвідчили його своїми підписами.

Звернувшись до Кропивницького міського відділу державної реєстрації смерті Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, пані Юлія отримала усну відмову в реєстрації смерті її чоловіка.

Їй допомогла юристка кропивницького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Цуцман. На основі зібраних документів юристка встановила точне місце і час загибелі воїна, а також осіб, які письмово засвідчили його смерть. Наталія Цуцман склала заяву про встановлення факту смерті та подала її до суду.

Суд задовольнив вимогу пані Юлії про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території, що дає їй можливість отримати свідоцтво про смерть чоловіка і скористатися пільгами, які передбачені чинним законодавством для членів сім’ї загиблого військовослужбовця.

«Якщо смерть настала в районі бойових дій, де отримати лікарське свідоцтво про смерть неможливо, рекомендується скласти колективний акт про настання смерті, зробити по можливості фото та звернутися до суду (за місцем знаходження заявника) про встановлення відповідного юридичного факту», – пояснює юристка Наталія Цуцман.

Нагадаємо, захищаючи Україну, загинув настоятель церкви з Кіровоградщини.

Читайте також: Що робити родичам військового, який зник безвісти чи потрапив у полон?

Поширити:

Залишити коментар:

коментар