Важливо

На Кіровоградщині зареєстрували майже 300 нових випадків ВІЛ/СНІДу

© nvmk.org.ua

Цього року на Кіровоградщині зареєстрували 226 випадків ВІЛ-інфекції і 63 випадки СНІДу. 43 особи померли.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією МОЗ.

В Україні протягом січня – жовтня 2021-го офіційно зареєстровано 12,6 тис випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тис. випадків СНІДу та 1,6 тис. випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців.

Станом на 1 жовтня на Кіровоградщині проживало 3,3 тис. ВІЛ-позитивних осіб та 1,3 тис. хворих на СНІД, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров’я.

Загалом кількість українців з ВІЛ перевищує 250 тисяч. Більш як 4 тисячі осіб мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Важливо також вчасно виявляти ВІЛ. Швидкий тест можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу тощо. Це безболісно, потребує лише краплі крові та 15 хв. часу. Також зараз існує інноваційний спосіб тестування на ВІЛ: оральний тест. Його можна пройти, не виходячи із дому. Замовити тест можна безкоштовно через сайт.

Нагадаємо, в експодружжя з Кіровоградщини виявили СНІД після розлучення. Чоловік не вижив.

Читайте такожУ Кропивницькому люди з ВІЛ можуть замовити ліки додому

Довідково.

ВІЛ вражає імунну систему та знижує опірність організму перед багатьма інфекціями, а також — деякими типами раку. Це — хронічне захворювання, подібне до багатьох інших, його можна контролювати, з ним можна жити повноцінним життям: створювати сім’ю, народжувати дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як і без ВІЛ.

Єдина умова — людина з ВІЛ має перебувати під наглядом лікаря і постійно отримувати лікування — антиретровірусну терапію (АРТ). Антиретровірусна терапія в Україні безоплатна, безпечна і якісна. АРТ-ліки необхідно приймати щодня упродовж усього життя. Зараз їх отримують майже 130 тис. українців.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар