Важливо

Як сім’я з Кіровоградщини бореться з ВІЛ

© food.ndtv.com

Тарас і Мирослава готувалися відзначати 15-ту річницю весілля. Однак самопочуття чоловіка раптово погіршилося – висока температура, слабкість, задишка. Звернувся до лікаря і в нього виявили ВІЛ.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Тест запропонували пройти дружині Тараса, оскільки найпоширеніший шлях передачі ВІЛ-інфекції – статевий. У неї були негативні результати. Родина звернулася за підтримкою до соціальної працівниці проєкту HealthLink у місті Долинська Ірини Радченко.

“До мене в кабінет вони прийшли удвох. Безпорадні і розгублені. Трималися за руки. Дружина його втішала. Я запитала, чи бажає Тарас протестуватися у присутності Мирослави. Він погодився, адже потребував її підтримки. Тест на гепатит був негативний, а от на ВІЛ-інфекцію – позитивним. Я пояснила, що потрібне ще підтвердження результатів СД-4. Та враховуючи клінічні показання, швидше за все результат буде позитивним. У них шок і сльози! Так завжди буває. Перше питання від дружини: «Він помре?». Я заспокоюю і розповідаю про доступне безкоштовне АРТ-лікування. Вони нормально реагують і кажуть: «Ми будемо пити ліки, головне, щоб він жив», – розповідає Ірина Радченко.

Обом призначили АРТ-терапію. Йому – з метою лікування, їй – з метою профілактики, адже вони проживали статевим шляхом, і жінка потенційно могла інфікуватися.

“Я тоді провела бесіду з Тарасом щодо важливості прийому АРТ-препаратів, з Мирославою – щодо подальшого обстеження на ВІЛ через три місяці і шість. При першому консультуванні я вкладаю мінімум інформації. Тому наполягаю на подальших зустрічах і телефонних дзвінках, якщо виникають будь-які запитання”, – пояснює соціальна працівниця.

Мирослава не запитувала чоловіка, як він інфікувався. Сказала відкрито: «Я його люблю. Тому не хочу знати більше, ніж знаю зараз. У нього ВІЛ. З цим діагнозом живуть люди, це не страшно. Кількість наших обіймів чи поцілунків не зменшилася. Відколи чоловік почав приймати АРТ-лікування, його самопочуття покращилося. Ми й надалі плануємо спільне майбутнє, виховуємо сина підлітка і акцентуємо увагу на захищених статевих стосунках. Цього року у нас п’ятнадцята річниця сімейного життя. Ми запросимо родичів і друзів. І я вкотре зізнаюся чоловіку, як сильно я його люблю».

Тарас і Мирослава відчувають якісний соціальний супровід, завдячують своєму соціальному працівнику Ірині Радченко, що підтримала у потрібний момент. Для них питань-табу не існує ні в прийомі АРТ-препаратів, ні в лікуванні, та й загалом в житті.

Нагадаємо, «100 відсотків життя. Кропивницький» відправляє безкоштовні тести на ВІЛ.

Читайте також: Де на Кіровоградщині безкоштовно тестують на ВІЛ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар