Важливо

Місцева влада відмовляється виплачувати надбавку сертифікованим вчителям

Вчителі, які успішно пройшли сертифікацію у минулому році, мають отримувати з 1 січня 2020 року доплату у розмірі 20% посадового окладу. Проте до Міністерства освіти і науки України надходять звернення щодо відмови місцевих органів виконавчої влади та самоврядування встановлювати таку доплату.

Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА, інформує Перша електронна газета.

МОН нагадує, що таке рішення є неправомірним. Згідно з Законом України “Про освіту”, вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, мають отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу протягом терміну дії сертифікату, тобто протягом трьох років. Дане положення Закону є нормою прямої дії та підставою для встановлення даних виплат.

“Якщо доплата не встановлюється і не виплачується, – наголосила Міністр освіти і науки Ганна Новосад, – це може бути розцінено як порушення Закону “Про освіту” та безпідставна невиплата заробітної плати”.

Для встановлення доплати за успішне проходження сертифікації вчитель має звернутись із відповідною заявою до керівника закладу освіти. До заяви необхідно додати роздрукований сертифікат або в тексті заяви зазначити його реквізити у Єдиній державній базі з питань освіти.

Нагадаємо, фото школярки з Кіровоградщини використають у соціальній рекламі.

Читайте також: Новенські депутати знову не проголосували за приєднання до Кропивницького

Поширити:

Залишити коментар:

коментар