Важливо

Кіровоградське відділення ЛЖВ планує обстежити 3000 людей до кінця року: проект «HealthLink» продовжується

© Medbooking

Проект «HealthLink» «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині» бореться з епідемією ВІЛ в Україні, дає можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ, у разі необхідності – почати лікування. Його реалізує Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Які завдання команда проекту ставить цього року розповідає його керівник Костянтин Данильченко.

– Проект «HealthLink» має своє продовження. З якими результатами завершили минулий рік?
– За минулий рік було обстежено 1047 осіб, виявлено 36 осіб з ВІЛ-інфекцією. Юристом було супроводжено двох людей, які живуть з ВІЛ.
Клієнти проекту задоволені роботою нашої команди. Для них це реальна підтримка, якої їм не вистачає. Соціальний працівник супроводжує клієнтів з початку діагностики і до початку лікування. Кожна історія має свій успіх. Наприклад, минулого року наш соціальний працівник взяв під супровід молодого хлопця, який дізнавшись про ВІЛ, зневірився у собі. Ми надали йому необхідну психологічну допомогу і хлопець не лише зміг подолати хвилювання, а й повірив у свої сили, повернувся до свого захоплення – виготовлення сувенірів.

– У яких районах цього року посилилася робота команди «HealthLink» у протидії епідемії ВІЛ?
– Ми співпрацюємо із центрами первинної медико-соціальної допомоги Світловодського, Новомиргородського, Добровеличківського районів. Наразі в проекті беруть участь дев’ять медичних закладів.

© Michael Andrews

– Ви анонсували, що передавали експрес-тести у лікарні. В якій кількості і в які заклади охорони здоров’я?
– В усі заклади охорони здоров’я проекту було передано швидкі тести загальною кількістю 387 штук, проте їх не достатньо, щоб покрити усю потребу в тестуванні. Як відомо, заклади теж закуповують власні тести. Їх не достатньо, щоб обстежити максимальну кількість людей, зокрема, уразливі групи населення. Лікарі визначають потребу в обстеженні кожного конкретного пацієнта. Обстеження на ВІЛ можна пройти, звернувшись самостійно до лікарні. Кожен повинен знати про свій ВІЛ-статус, адже від того залежить наше життя.

– Один із напрямків проекту – це і навчання медперсоналу. Які результати дають проведені тренінги?
– Так, після проведення тренінгів минулого року відмітилося більш лояльне ставлення медичного персоналу закладів до соціальних працівників та клієнтів проекту. Учасники тренінгу відгукувалися лише позитивно, дякували за корисну інформацію.
Зараз у нас тривають два види тренінгів для медичних працівників, це «Основи консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію уразливих груп населення швидкими тестами» та «Подолання стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, у медичних закладах України, як основного бар’єру до тестування та лікування». Про наші тренінги знають всі медичні працівники Кіровоградщини.

– Яких результатів планується досягнути після завершення проекту?
– На цей рік ми ставимо перед собою амбітні плани – обстежити майже 3000 людей, які цього потребують. Більше 300 людей отримають комплексну соціальну, психологічну та юридичну підтримку. Буде проведено п’ять тренінгів для лікарів та медсестер закладів-партнерів проекту.

Вікторія Семененко для Першої електронної газети.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар