Важливо

Як у Кропивницькому вивчали можливості економічного розвитку громад

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram
Фото: Олександр Майоров

14-15 грудня у Кропивницькому Одеський національний економічний університет спільно з Подільською агенцією регіонального розвитку провели дводенний форум DOBRE BOOST КРОПИВНИЦЬКИЙ «Нові можливості економічного розвитку для об’єднаних територіальних громад» в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Представники влади, бізнесу і громадськості від Маловисківської, Новоукраїнської та Бобринецької об’єднаних територіальних громад, з якими співпрацює Програма USAID DOBRE у Кіровоградській області, напрацювали рішення щодо сталого місцевого економічного розвитку та можливостей активізації економіки громад.

Як зазначив під час проведення форуму заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев, сьогодні дуже важливо мати стратегію розвитку, щоб розуміти, до яких результатів ми хочемо прийти. Поки що, за словами представника обласної влади, ми живемо короткостроковими перспективами: ремонтуємо школи, робимо водогони, освітлення, щоб саме зараз поліпшити життя людей.

«Але важливо мати довготермінову стратегію, залучати інвестиції. Ми живемо у часи реформи місцевого самоврядування. Той, хто перший зрозуміє її переваги, той буде на коні», – зазначив Андрій Коломійцев.

IMG_4309_m

Про інструменти та засоби економічного розвитку говорив під час форуму експерт з місцевого економічного розвитку Global Communities Мік Мюллей.

«Економіка допомагає громаді розвиватися, і досягати цілей, які вони ставлять перед собою. Сьогодні потрібно створювати умови для розвитку та підтримки вже існуючого бізнесу, вчитися залучати інвесторів. Шукати щось таке, унікальне, щоб вирізняло вас від інших громад», – зазначив Мік Мюллей.

IMG_4327_m

Обговорювали під час форуму і проблеми, які сьогодні заважають розвитку бізнесу на місцях. Як зазначила завідувачка сектору соціально-економічного розвитку Маловисківської ОТГ Галина Федоренко,  найперша проблема для її громади – це відсутність закону про управління землями поза межами населених пунктів.

«По-друге,  це відсутність генерального плану ОТГ, а по-третє, досить високий рівень податків і на це не може впливати об’єднана громада», – сказала представниця Маловисківської ОТГ.

IMG_4377_m

Форум – це перший із серії заходів, спрямованих на допомогу громадам у підготовці проектів економічного розвитку відповідно до їхніх стратегій. У 2018 році відбудуться навчальні тренінги, щоб громади навчилися аналізувати власні наявні ресурси і обрали інструменти економічного розвитку.

«Ми допоможемо громадам отримати практичні знання і навички з підготовки плану заходів із реалізації стратегії місцевого економічного розвитку. Також наша команда і команда Подільської агенції регіонального розвитку здійснять по два виїзди у громади. Ми допоможемо членам робочої групи з місцевого економічного розвитку підготувати економічні профілі громади, спільно розробимо стратегії дій і плану впровадження пріоритетних проектів для активізації місцевого економічного розвитку», – зазначив проректор з наукової роботи Одеського Національного економічного університету Анатолій Ковальов.

IMG_4277_m

IMG_4329_m

IMG_4293_m

IMG_4294_m

IMG_4297_m

IMG_4300_m

IMG_4356_m

IMG_4380_m

IMG_4386_m

IMG_4387_m

IMG_4391_m

IMG_4394_m

IMG_4395_m

IMG_4400_m

IMG_4404_m

IMG_4427_m

IMG_4432_m

IMG_4437_m

IMG_4442_m

IMG_4449_m

IMG_4454_m

IMG_4456_m

IMG_4481_m

IMG_4671_m

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Програма USAIDDOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових ОТГ краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. Програма впроваджується в партнерстві з Українським Кризовим Медіа-Центром (УКМЦ), ГО SocialBoost, Фундацією Підтримки Місцевої Демократії, Польща (FSDL/FRDL), Малопольскою Школою Державного Управління при Краківському Університеті Економіки (MSAP/UEK), Національним Демократичним Інститутом (NDI).

Оксана Якуніна для Першої електронної газети
Фото: Олександр Майоров
Поширити:

Залишити коментар:

коментар