Важливо

Кременчуцьке водосховище намагаються врятувати від безриб’я

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
скріншот із відео

Кременчуцьке водосховище через браконьєрів і недобросовісних рибалок виявилося майже безрибними, і тепер ситуацію намагаються врятувати місцева влада та співробітники рибінспекції.
З бюджету було виділено два мільйони гривень на відновлення популяції риби, проте чи допоможе це – поки невідомо, йдеться у випуску програмі “Сьогодні” на телеканалі “Україна”.

“Норма – три кілограми в день на людину, вона мало ким дотримується”, – зізнався завідувач відділу вивчення біоресурсів водосховищ Інституту рибного господарства України Ігор Бузевіч.

На думку фахівців, єдиний спосіб врятувати популяцію – випускати у водойми мальків.

Так, нещодавно у води Кременчуцького водосховища випустили 14 тонн товстолобика, якого спеціально виростили в Іркліївському риборозплоднику. Причому саме цей вид риби був вибраний невипадково – товстолобик очищає воду.

“Він поїдає синьо-зелені водорості, які, в принципі, стали проблемою наших водойм”, – зазначив заступник начальника державної екологічної інспекції в Черкаській області Олександр Позняков.

На рибу для водойм з бюджету виділили два мільйони гривень, і завдяки цим коштам у водосховища випустять 74 тонни риби.

При цьому на берегах будуть постійно чергувати патрулі – щоб свіжу риби не виловили місцеві жителі.

Тим часом, фахівці стверджують, що плани по запуску риби – лише десята частина від потреб водойми.
На проблеми з уловом скаржаться і самі рибалки.

“Риби стає менше, вироджуються покоління риби. Я пам’ятаю плотву на кілограм, зараз її дуже мало, такої плотви”, – скаржиться рибалка Костянтин Осадчий.

Варто додати, що нинішня програма по зарибненню водойми розрахована на чотири роки.

Кременчуцьке водосховище — одне з шести великих водосховищ у каскаді на річці Дніпро в Полтавській, Кіровоградській та Черкаській областях України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Кременчуцьке водосховище намагаються врятувати від безриб’я

  1. популистические пидарасы, какую рыбу туда запустили? и для какой цели? толстолоба, вместо правильной рыбы

Коментарі заборонені.