За три місяці у кропивницький “Коловорот” надійшло 255 запитів

За три місяці до ЦРВ «Коловорот» надійшло 255 звернень від учасників АТО та членів їхніх родин –  це адаптації демобілізованих учасників АТО, психологічна допомога дійсним військовослужбовцям тощо. Із усієї кількості звернень 147 – індивідуальні запити, а 108 – опрацьовано у складі групи.

Про це сьогодні, 9 листопада, під час конференції за результатами роботи третього кварталу розповіли представники Центру ресоціалізації військових «Коловорот».

«Зараз дуже складна ситуація серед військовослужбовців, учасників бойових дій, демобілізованих спостерігаються певні соціально-психологічні ознаки. Важливо підтримати хлопців у тих ініціативах та справах, які вони роблять на сьогоднішній день»,- каже кризовий психолог, координатор ЦРВ «Коловорот» Андрій Фоменко.

Головна мета роботи «Коловороту» – це психологічний супровід в процесі адаптації демобілізованих учасників АТО, психологічна допомога дійсним військовослужбовцям, психоедукація та психологічна допомога членам родин учасників бойових дій. За словами Андрія Фоменка, наразі існує потреба в такому форматі підтримки учасників АТО. Наприклад, всього за третій квартал зафіксовано 255 звернень, найбільша активність була у серпні – 148 людей. З усієї кількості звернень 147 – індивідуальні запити, а 108 – опрацьовано у складі групи.

«Навіть в літні місяці потік звернень суттєво не зменшується. Протягом року приблизно 70 звернень кожного місяця до центру. Від 10 до 15 нових людей», – говорить Андрій Фоменко.

Крім статистики, представники «Коловороту» презентували види психологічної підтримки та адаптації бійців АТО. Наприклад, «психотуризм», різні форми творчих проектів, професійне консультування тощо.

Нагадаємо, з 19 грудня у Кропивницькому запрацював Центр ресоціалізації військових “Коловорот”, який створила команда військових психологів. За перші півроку роботи у Центрі зареєстровано 393 звернення, 388 з яких опрацьовано на базі “Коловороту”.

Про напрямки роботи та особливості методологій "Коловороту" читайте тут: 

Кропивницький психолог Андрій Фоменко: Біль та страх на війні не однаковий для всіх. У кожного він свій

Від PERSHої особи: як підтримати чоловіка після війни (ВІДЕО)


Ірина Маслюкова для Першої електронної

Поширити:

Залишити коментар:

коментар