Важливо

У Кропивницькому держслужбовці вчилися працювати з переселенцями

На базі Центральноукраїнського національного технічного університету, упродовж трьох днів за участі радника Міністерства соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області, в.о. по Кіровоградській області Вікторії Курилко пройшла низка інформаційних зустрічей з елементами тренінгів, де розповідали як працювати із ВПО.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на прес-службу обласного центру зайнятості.

Участь у цих заходах взяли фахівці обласного центру зайнятості, центрів з надання безоплатної  вторинної правової допомоги, структурних підрозділів Кіровоградської обласної державної адміністрації, представники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрації та міськвиконкомів, а також представники громадських організацій, які безпосередньо беруть участь в роботі з внутрішньо переміщеними особами.

17 липня відбувся семінар-тренінг на тему «Актуальні питання реалізації соціальних прав ВПО», під час якого його учасники розглянули аспекти досудової та судової практики вирішення запитів внутрішньо переміщених осіб, сприяння створенню ефективної системи переправлення. Тренінгова програма базувалася на досвіді роботи управлінь праці соціального захисту населення органів влади, місцевого самоврядування та Пенсійного фонду України.

Цього ж дня пройшла й робоча зустріч з елементами тренінгу на тему «Захист прав ВПО: призначення всіх видів соціальних виплат ВПО», програма якої  включала розгляд  питання здійснення виплат щомісячної адресної допомоги цим громадянам,  одноразової грошової допомоги, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, пенсійних виплат, допомоги у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та іншими  виплатами.

Окремо відбувся тренінг для працівників системи соціального захисту, які безпосередньо задіяні у процедурах реєстрації та призначенні соціальних допомог внутрішнього переміщеним особам. Цей тренінг розкрив питання інформаційної безпеки та роботи щодо захисту персональних даних громадян зазначеної категорії.  

Під час засідання круглого столу, що відбувся 18 липня для представників державних структур, які задіяні у наданні послуг внутрішньо переміщеним особам, розглянули комплекс питань, що стосуються правового та соціального захисту цих громадян, взаємодії органів системи соціального захисту, органів державної влади та місцевого самоврядування у напрямку інтеграції внутрішньо переміщених осіб у соціум. Також під час засідання круглого столу були обговорені кращі практики з питань ефективного спілкування та підтримки ВПО, інтеграційних програм в регіоні, проблем та перспектив соціальної адаптації ВПО.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян запропонував  спільно виїхати  в райони, де проживають внутрішньо переміщені особи, задля інформування їх про можливості реалізації їхнього права на соціальний захист.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар