Важливо

Сімнадцятирічна кропивничанка про 197 балів на ЗНО та мрію стати відомим лікарем

Як успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання? Чи можливо отримати високий результат без підготовки? Як сімнадцятирічній кропивничанці вдалося отримати майже максимальні бали на ЗНО та яку спеціальність вона планує здобути? Про це та багато іншого Першій електронній розповіла випускниця 11-го класу Олександра Кісіленко.

Олександра Кісіленко закінчила спеціалізовану школу I-III ступенів №8 у місті Кропивницький. За високі досягнення у навчанні отримала золоту медаль. Середній бал її атестата складає 11,8.

Школа дає тільки базу

Щоб навчатися на відмінно необхідні неабиякі старання. Тому ми запитали Олександру, чи легко їй це вдавалося. І які ж дисципліни у школі їй подобалися найбільше:

«Навчання давалося легко. Адже спочатку ти працюєш на оцінки, а потім оцінки працюють на тебе. Тому вже в 10-му класі на уроках я майже нічого не робила, а лише готувалася до ЗНО. Мені подобалися всі навчальні предмети, напевно, окрім фізкультури. Але все-таки найбільш цікавими для мене були хімія та біологія, адже це саме ті дисципліни, з яких я складала тести».

Вмотивована людина – успішна людина. Щоб досягати висот потрібно чітко ставити перед собою. Але важко ще в дитинстві визначитися, чого саме хочеш. Тому необхідна підтримка рідних:

«Спочатку батьки мотивували мене до навчання. Із 7-го класу, коли почалися олімпіади, вони заохочували мене подарунками. А потім я вже сама почала навчатися. Це була як залежність, тобто ти вже не можеш отримувати поганий результат. Але цікавість до навчання проявилася ще у дитинстві».

Шкільна освіта забезпечує учнів базовою інформацією, яка дозволяє в подальшому вступити до вищого навчального закладу. Але, як відомо, майже неможливо перемагати у олімпіадах обласного чи навіть всеукраїнського рівня лише, опираючись на шкільну програму. Тому доводиться черпати знання із додаткових джерел:

«Шкільної інформації не достатньо, тому я займалася з репетиторами. Звісно, багато залежить від учителя. Наприклад, з математики мені вистачало тих знань, які я отримувала на уроці. Але з хімії та біології в мене були додаткові заняття».

Не рідко статус відмінниці викликає додаткову увагу. Олександра розповіла, як учителі ставилися до неї і чи отримувала вона від навчального процесу задоволення:

«Вчителі намагалися підтримувати. Наприклад, коли мені потрібно було підготуватися до олімпіади з іншого предмету, то вчитель відпускав мене з уроку. Задоволення від навчання я не отримую, а сприймаю це як обов’язок».

По 6 годин за книгами = успіх на ЗНО

Коли з першого класу тримаєш високу планку, то часто це починає стомлювати. Цікаво, як втриматися на вершині і досягти успіху?

«Звісно, завжди вчитися набридає. В 11-му класі найбільше уваги я приділяла біології. Сиділа над книгами по 6-7 годин. Тому бувало таке, що в мене починалися сльози, істерики, я не хотіла навчатися далі. Але мій репетитор заспокоював мене і змушував готуватися».

Дуже важливо за навчанням не забувати і про відпочинок. Захоплення, розваги повинні мати місце у щільному графіку. Але як знайти на все час?

«6 років я відвідую телевізійну школу «Кураж». Це є моїм захопленням, від якого я отримую задоволення. Там ми навчаємось, як спілкуватися з людьми, як вести телепрограми, виконуємо вправи для покращення дикції. Я намагаюся все встигати і поєднувати це з навчанням. У мене немає певного розпорядку дня. Я можу піти гуляти, навіть недовчивши параграф із біології. Але перед ЗНО я витрачала весь свій час на підготовку».

Навчання у школі не обмежується лише уроками. Є багато шкільних та позашкільних заходів і конкурсів.

«Мене завжди повинно бути багато. Я постійно була активною, вела майже всі концерти в школі. Із 7-го класу брала участь в олімпіадах, зокрема, з біології, хімії, математики, історії та інформатики. В 11-му класі на міському етапі я посіла перші місця із хімії та біології, а на обласному: з хімії – перше, а з біології – друге».

Старанність та наполегливість – запорука успішних результатів під час ЗНО:

«З української мови та літератури у мене 193 бали, з математики – 186, з біології – 197, з хімії – 196 балів. Особливого секрету немає. Я займалася з репетиторами, готувалася сама. Головне – за тиждень до тестування усе повторити. Увесь травень я сиділа за ноутбуком, за книгами і намагалася все прочитати та законспектувати. Навіть робила “шпаргалки”, які допомогли мені краще засвоїти матеріал. Але дуже заважало хвилювання. Через це я неправильно перенесла деякі відповіді у бланк, що вплинуло на мій результат».

“Мрію стати відомим лікарем”

Як відомо, вже почалася вступна кампанія і випускники мають змогу подавати документи до омріяного ВНЗ. Це відповідальний крок, адже від вибору професії залежить подальше майбутнє. Звісно, для відмінників відкривається більше можливостей і змога вступити до кращого вищого навчального закладу в Україні.

«Із 7-го класу я хотіла стати медиком, лікувати людей, але у старших класах почала замислюватися над іншими професіями. Можливо, буду вступати до Київського політехнічного інституту на біотехнолога, або ж до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на кафедру органічної хімії. Якщо чесно, остаточно ще не визначилася. Але моя майбутня професія стовідсотково буде пов’язана з хімією та біологією».

Успішна людина має знати, чого вона хоче. Тому в житті перед собою ставить мету, до якої намагається впевнено йти. Закінчення школи – це лише перший крок до мрії.

«Перед собою я поставила ціль закінчити університет у Києві на медичній спеціальності, а потім на інтернатуру поїхати закордон і там уже стати відомим лікарем».

Початок студентського життя – це завжди щось нове та непередбачуване. Це перший крок у доросле життя, яке вимагає відповідальності. Кожен випускник сприймає це по-своєму.

«Від студентського життя я чекаю розваг та веселощів. Звісно, я буду навчатися, але хочеться певної самостійності. Саме через це я обираю для навчання інше місто. Дуже важливо навчитися самій розпоряджатися своїм життям».

Цьогорічне тестування завершене, але наступного року випускників знову чекають випробування під назвою “ЗНО”. Тому Олександра погодилася дати поради своїм наступникам:

«Необхідно дуже ретельно готуватися. Щоб отримати високі бали не достатньо лише самопідготовки. Потрібна допомога репетиторів. Тому краще перед ЗНО весь час приділити навчанню. І головне – не хвилюватися».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар